Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja28 listopada 201708:39

Sukces Jedynki w Wojewódzkim Konkursie Nudna Matematyka

Sukces Jedynki w Wojewódzkim Konkursie Nudna Matematyka - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Wbrew nazwie konkursu dla Emilii Kuczery i Michała Bożka, uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, matematyka nie jest nudna, a udowodnili to, zajmując 1. i 4. miejsce w konkursie, którego kolejna edycja odbyła się w Pałacu Młodzieży w Katowicach. 

W XXVI edycji Wojewódzkiego Konkursu "Nudna Matematyka" uczniowie klasy trzeciej gimnazjum zaprezentowali się rewelacyjnie. Po wrześniowych eliminacjach, w których brało udział około 300 uczniów z województwa śląskiego, Emilia Kuczera (klasa 3c) i Michał Bożek (klasa 3e) zakwalifikowali się do półfinału. Półfinał również przeszli pomyślnie i znaleźli się w finale w dwunastoosobowej grupie najlepszych matematyków. W finale Emilia Kuczera zajęła pierwsze miejsce, zaś Michał czwarte.

Zgodnie z regulaminem celami konkursu są: rozwijanie zainteresowań matematycznych wśród dzieci i młodzieży, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia, rozwijanie wyobraźni przestrzennej, wyrabianie sprawności w przeprowadzaniu analizy zadania, rozwijanie umiejętności szukania nietypowych, pomysłowych i krótkich rozwiązań zadań. Opiekunką gimnazjalistów jest Urszula Materzok.

Autor: UM Wodzisław,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202516:58

Narada koordynacyjna w sprawie prognozowanych nawalnych opadów

Narada koordynacyjna w sprawie prognozowanych nawalnych opadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Kultura i Edukacja25 kwietnia 202512:08

Powiatowe szkoły żegnają tegorocznych abiturientów

Powiatowe szkoły żegnają tegorocznych abiturientów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202511:12

To już pewne! W Powiecie Wodzisławskim powstanie trzecie Branżowe Centrum Umiejętności [WIDEO]

To już pewne! W Powiecie Wodzisławskim powstanie trzecie Branżowe Centrum Umiejętności [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 23 kwietnia w wodzisławskim starostwie podpisana została umowa partnerska pomiędzy Powiatem Wodzisławskim a Polską Izbą Motoryzacji. Celem jest realizacja projektu „Branżowe Centrum Umiejętności w Dziedzinie Diagnostyka i Naprawa Pojazdów w Pszowie”, które będzie funkcjonować przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie. Inicjatywa realizowana jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202510:54

Bezpieczny cyklista. Podsumowanie policyjnych działań

Bezpieczny cyklista. Podsumowanie policyjnych działań - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Sport25 kwietnia 202514:21

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Nadchodzący weekend po raz kolejny wypełniony będzie piłkarskimi emocjami. Rozegrane zostaną mecze na szczeblu od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.