O Wodzisławskich Skrzatach w Dialogu Edukacyjnym
Pojawił się nowy numer kwartalnika pedagogiczno-społecznego "Dialog edukacyjny", wydawany przez Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli i Informacji Pedagogicznej "WOM" w Rybniku. W drugim tegorocznym numerze znaleźć można artykuł na temat niepowtarzalnych i unikatowych na skalę europejską arcydzieł sztuki ulicznej w wersji mikro, którymi może pochwalić się jedynie nasze miasto - Wodzisławskich Skrzatów.
Z artykułu dowiecie się m.in. o tym, jak zrodził się pomysł na wspomniany projekt, jak powstają te mikrocuda z drewna, w jakich miejscach znajdują się Wodzisławskie Skrzaty, a także o przyszłości mikroinstalacji.
Dialog edukacyjny
Kwartalnik "Dialog edukacyjny" jest pismem bezpłatnie rozpowszechnianym w środowisku edukacyjnym, wysyłanym do Biblioteki Narodowej w Warszawie, Biblioteki Śląskiej w Katowicach, Biblioteki Jagiellońskiej w Krakowie oraz 17 bibliotek w cały kraju. Ponadto czasopismo trafia do Kuratorium Oświaty, Urzędu Marszałkowskiego w Katowiach, a także przekazywany jest dyrektorom i nauczycielom.
Wersje elektroniczną kwartalnika można pobrać ze strony www.wom.edu.pl w zakładce "Dialog edukacyjny" [TUTAJ].
Gdzie znajdziecie Wodzisławskie Skrzaty?
Wodzisław Śląski zyskał nowych sąsiadów w wersji mikro. Ich przybycie pod koniec 2021 roku poprzedziła budowa nowej kopalni przy ulicy Księżnej Konstancji 5, pizzerii u zbiegu ulic Głowackiego i Kubsza, drewnianych domków także przy ulicy Kubsza (pod numerem 15) i przy Rynku 13. Mali mieszkańcy nieustannie powiększają swój miniaturowy świat, dlatego do powstałych już pomieszczeń dołączyła piekarnia przy Rynku 24, farma przy Rynku 29, dwupiętrowy apartament przy ulicy Kubsza 17, Cech Rzemieśliników przy ul. Zamkowej 5, szkoła przy Rynku 17 oraz pałac w wodzisławskim Parku Miejskim.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz