Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja1 października 202419:32

Twarzą w twarz. Wodzisławska Perła zaprasza na wystawę

Twarzą w twarz. Wodzisławska Perła zaprasza na wystawę - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Prace pełne pasji, zaangażowania i serca można oglądać w filii Biblioteki na osiedlu XXX-lecia w Wodzisławiu Śląskim. Dziś miał tam miejsce wernisaż wystawy "Twarzą w twarz", stworzonej przez uczestników Powiatowego Ośrodka Wsparcia PERŁA w Wodzisławiu Śląskim.

Prace powstawały podczas terapii zajęciowej, która jest nieodłącznym elementem wsparcia realizowanego w „Perle”. Wystawa stanowi wyjątkową okazję do spotkania z twórczością podopiecznych Ośrodka, dla których sztuka stanowi nie tylko formę ekspresji, ale jest również ważnym narzędziem w procesie rehabilitacji i rozwoju.

- Terapia zajęciowa to coś więcej niż tylko wykonywanie prac manualnych czy artystycznych. To proces, w którym twórczość staje się środkiem wyrażania siebie, sposobem na odzyskanie równowagi, wzmocnienie wiary w swoje możliwości, a także budowanie poczucia przynależności. Dlaczego portret? Jest to ciekawy, ale i trudny temat. Daję wgląd w siebie, ale i wymaga uważnego spojrzenia na drugiego człowieka, przyjrzenia się jego twarzy oraz wnętrzu. Uczestnicy rysowali siebie nawzajem, a także korzystali z inspiracji znalezionych m.in w Internecie. Próbowali je kopiować lub przetwarzali według swojej wrażliwości – mówi Karolina Końka, dyrektor wodzisławskiej Perły.

O „Perle” słów kilka

Ośrodek świadczy pomoc dorosłym osobom z chorobą psychiczną. Uczestnicy otrzymują wsparcie indywidualne oraz grupowe, pomoc psychologiczną oraz psychiatryczną, korzystają z różnych form terapii oraz wsparcia socjalnego. Co ważne, ośrodek działa w trybie półstacjonarnym, czyli od 7:30 do 15:30. Uczestnikami Ośrodka mogą zostać osoby, które ukończyły 18 rok życia i zamieszkują na terenie powiatu wodzisławskiego lub Jastrzębia-Zdroju. Nie ma wyznaczonej górnej granicy wieku, a więc z zajęć indywidualnych i grupowych mogą skorzystać wszystkie pełnoletnie osoby borykające się z chorobami lub zaburzeniami natury psychicznej. Szczegółowe informacje na temat działalności PERŁY można uzyskać telefonicznie pod nr. tel. 32 456 0516 lub osobiście w siedzibie ośrodka.

 

img-20241001-wa0029

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności31 marca 202516:44

Zmarł Lucjan Szymik, wieloletni skarbnik KS SWD Wodzisław Śląski

Zmarł Lucjan Szymik, wieloletni skarbnik KS SWD Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/KS SWD Wodzisław Śląski
Aktualności31 marca 202514:37

Groźne zdarzenie w Pszowie. Renault uderzyło w słup. Autem podróżowało pięć osób, w tym trójka dzieci

Groźne zdarzenie w Pszowie. Renault uderzyło w słup. Autem podróżowało pięć osób, w tym trójka dzieci - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

W poniedziałek, 31 marca, około godziny 13:05, na ulicy Karola Miarki w Pszowie doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy uderzył w słup telekomunikacyjny, a na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, w tym policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe.

red.
Reklama
Aktualności1 kwietnia 202514:52

Jubileuszowa Gala 30-lecia Miasta Pszów

Jubileuszowa Gala 30-lecia Miasta Pszów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Urząd Miasta Pszów
Reklama
Reklama
Aktualności1 kwietnia 202515:15

Zmarł Bolesław Cnota, zasłużony strażak z gminy Gorzyce

Zmarł Bolesław Cnota, zasłużony strażak z gminy Gorzyce - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KP PSP Wodzisław Śląski/Mateusz Kaczmarek
Reklama
Aktualności31 marca 202513:46

Rydułtowska gala Herosów Spod Szarloty za nami [FOTO]

Rydułtowska gala Herosów Spod Szarloty za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Konkurs o tytuł Herosa spod Szarloty stał się wyjątkową okazją do promowania mieszkańców lub osób uczących się lub pracujących na terenie miasta Rydułtowy, którzy poprzez swoje inicjatywy wpisują się w proces sprawiedliwej transformacji. Łącznie było to 9 kategorii, 70 kandydatów do tytułu Herosa spod Szarloty, 35 laureatów – Herosów.

UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.