Reklama

Najnowsze wiadomości

Kultura i Edukacja28 października 202421:42

Nauczyciele wodzisławskiej Piętnastki z wizytą w Grecji

Nauczyciele wodzisławskiej Piętnastki z wizytą w Grecji - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Od 21 do 25 października 2024 roku, w ramach projektu „Zagraniczna mobilność edukacyjna uczniów i kadry edukacji szkolnej”, delegacja nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Kornela Makuszyńskiego w Wodzisławiu Śląskim uczestniczyła w tygodniowym wyjeździe typu job shadowing do partnerskiej szkoły w Acharnes w Grecji.

Celem wizyty była obserwacja metod nauczania stosowanych w greckiej szkole oraz wymiana doświadczeń z lokalnymi nauczycielami. Polscy pedagodzy mieli okazję uczestniczyć w lekcjach i zapoznać się ze specyfiką greckiego systemu edukacji, w tym z metodami pracy, organizacją zajęć oraz stosowanymi formami dydaktycznymi. Obserwując pracę greckich nauczycieli, mogli porównać metody stosowane w obu krajach, co pozwoliło na identyfikację nowych pomysłów i rozwiązań, które będą mogli wdrożyć w swojej codziennej pracy w Polsce.

Nauczycielki zwróciły szczególną uwagę na metody nauczania zorientowane na współpracę i zaangażowanie uczniów, które stanowią ważny element greckiego podejścia do edukacji. Dzięki wymianie doświadczeń mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat różnorodnych metod kształcenia, co z kolei pozwoliło na głębsze zrozumienie specyfiki nauczania w różnych kontekstach kulturowych.

Projekt ten, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027, jest realizowany na zasadach Programu Erasmus Plus. Wsparcie finansowe z funduszy unijnych umożliwiło realizację wyjazdu, który nie tylko wzbogacił umiejętności zawodowe uczestniczek, ale również przyczynił się do pogłębienia międzynarodowej współpracy edukacyjnej i wymiany kulturowej między szkołami.

Autor: opr. red., źródło: UM Wodzisław Śląski, fot. FB/SP 15 Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności5 marca 202519:26

Gorzyce. Trzylatka bawiła się przy drodze. Została potrącona. Lądował śmigłowiec LPR

Gorzyce. Trzylatka bawiła się przy drodze. Została potrącona. Lądował śmigłowiec LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Gorzyce:

W środę, 5 marca, około godziny 16:00 na ulicy Rybnickiej w Gorzycach doszło do poważnego wypadku z udziałem 3-letniego dziecka. Z wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że dziewczynka bawiła się w pobliżu drogi bez nadzoru osób dorosłych i niespodziewanie wtargnęła na jezdnię, wprost pod nadjeżdżający samochód.

red., fot. Czytelnik
Aktualności4 marca 202515:44

Dachowanie w Radlinie. Za kierownicą 85-latka

Dachowanie w Radlinie. Za kierownicą 85-latka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Aktualności4 marca 202505:17

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie wodzisławskim

Rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa w powiecie wodzisławskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.