Kolejni eksperci zasilają konferencję WNET
Konferencja "WNET - Zacznijmy od edukacji!" 7 i 8 marca 2025 roku zawita do Wodzisławia Śląskiego. W roli prelegentów wystąpią eksperci, praktycy i miłośnicy edukacji, którzy podzielą się nowoczesnymi metodami nauczania i przykładami dobrych praktyk. Do grona specjalistów dołączyły kolejne nazwiska - Monika Bem, Joanna Krzemińska, Wojciech Wątor, Anna Czop, Agnieszka Stachura i Natalia Kominek.
Monika Bem
Monika Bem to kobieta o wielu twarzach i niespożytej energii do działania. Od wielu lat stanowi nie tylko podporę Szkół MIKRON w Łodzi (w których jest wicedyrektorem od spraw programowych), ale przede wszystkim inspirację do rozwoju i działania dla tych, którzy się wokół niej skupiają. W ramach nowatorskiego myślenia o szkole (w ramach szeroko rozumianej edukacji) chętnie współtworzy projekty, mające na celu wprowadzenie zmian, które w sposób znaczący ułatwią młodym ludziom zdobywanie wiedzy. To z jej inicjatywy zmieniono szkolny system oceniania, rezygnując z tradycyjnych cyfr na rzecz oceniania wspierającego proces uczenia opartego o informację zwrotną. Do tego należy dodać, że jest nauczycielką matematyki, dyplomowaną neurodydaktyczką oraz certyfikowaną tutorką. Od 2021 roku działa również jako prezeska Fundacji Mozaiki Edukacyjna. Współprganizatorka szeregu spotkań i konferencji dla nauczycieli, m.in. "W kręgu wsparcia" czy "Relacje w edukacji", "Relacje w innowacje".
Joanna Krzemińska
Absolwentka Wydziału Filologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Od wielu lat związana ze Szkołami MIKRON w Łodzi. Nauczycielka języka polskiego i terapeutka z zakresu terapii pedagogicznej. Pomysłodawczyni i koordynatorka Konkursu Filmowego "Lektury w kadrze" oraz Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Baśnie, naturalnie!". Inicjatorka projektów, realizowanych za pośrednictwem platformy eTwinning: "Stworzeni z wyobraźni”, "Usłysz legendę", "Tęczowa gramatyka" oraz innych projektów rozwijających umiejętności językowe uczniów. Koordynatorka szkoły ćwiczeń, opiekunka praktyk studenckich, chętnie dzieląca się swoimi pomysłami nie tylko podczas zajęć otwartych, ale również praktyk ciągłych. Członkini grupy zrzeszającej kreatywnych nauczycieli "Superbelfrzy", przez lata ambasadorka programu eTwinning, współzałożycielka i prezeska Fundacji Mozaika Edukacyjna. Autorka bloga "Zakręcony belfer" wyznająca zasadę: dzień bez szalonego pomysłu, dniem straconym. Od kilku lat współpracuje z siecią nauczycielek języka polskiego, czego efektem są ebooki z pomysłami na ciekawe lekcje.
Anna Czop
Wykładowczyni systemu "Edukacja przez ruch", wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. W 2002 roku rozpoczęła współpracę z Pracownią Pedagogiczną im. Ryszarda Więckowskiego. Prowadzi zajęcia dla uczniów i nauczycieli propagując sztukę origami jako narzędzie rozwoju dzieci w kl. I- III i w przedszkolu. Jest pierwsza nauczycielką, wprowadzającą techniki systemu Edukacja przez ruch (EPR) do szkół na terenie Wodzisławia Śląskiego i okolic.
Nieustannie szkoli nauczycieli, inspirując ich do wychodzenia poza schematy podręcznikowe i wdrażania elementów systemu EPR do codziennej praktyki edukacyjnej. Jej misją jest tworzenie przestrzeni dla szeroko pojętej aktywności twórczej i ruchowej dzieci, dzięki czemu proces nauki staje się bardziej efektywny i angażujący.
Agnieszka Stachura
Nauczyciel bibliotekarz i edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, a także animatorka systemu "Edukacja przez ruch" autorstwa Doroty Dziamskiej. Jej zaangażowanie w rozwój innowacyjnych metod nauczania łączy się z miłością do książek i górskich wędrówek.
Natalia Kominek
Nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Wodzisławiu Śląskim, a także animatorka systemu „Edukacja przez ruch”. Z oddaniem łączy naukę z radością płynącą z ruchu, muzyki i sztuki, rozwijając kreatywność u dzieci poprzez twórcze zajęcia.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany