Sport28 listopada 202217:48

Klub Sportowy z Rydułtów z sukcesem na mistrzostwach Polski

Klub Sportowy z Rydułtów z sukcesem na mistrzostwach Polski - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Rydułtowy:

26 listopada w Katowicach odbyły się otwarte Mistrzostwa Polski w Ju-Jitsu Sportowym. Łącznie w zawodach wzięło udział prawie 790 zawodników z całej Polski. Zawody trwały cały dzień, a podział był na kategorie wagowe bez podziału na pasy aby wyłonić mistrzów Polski w danej kategorii wagowej. Przez co każdy zawodnik musiał stoczyć wiele walk alby dojść do finału.

W zawodach tych wystartowała drużyna KS Stein Brasilian Jiu-Jitsu team z Rydułtów.

- Z naszej drużyny wystartowało 6 zawodników, wygrywając łącznie 4 medale w tym jeden złoty, dwa srebrne i brązowy - relacjonuje klub.

Trener rydułtowskiego klubu Krystian Stein zajął pierwsze miejsce zostając mistrzem Polski w kategorii Ne Waza Masters Men – 94 kg wygrywając wszystkie walki przed czasem zmuszając przeciwników do poddania. Żadna z jego walk nie trwała dłużej niż 1,5 minuty. Srebrny medal wygrał Bartosz Lipka w kategorii U16 wygrywając trzy walki przez poddania, przegrywając jedynie jedną, finałową walkę. Kolejny srebrny medal wygrał Ksawery Kocur wygrywając dwie walki. Brązowy medal do Rydułtów przywiózł Przemysław Gajdowicz walcząc w czterech walkach, z czego dwie wygrał. Dwóch zawodników rydułtowskiego klubu, Szymon Niestrój oraz Mateusz Brzoza zawalczyli piękne walki zajmując ostatecznie piąte miejsca.

Tym samym Drużyna KS Stein Brasilian Jiu-Jitsu team Rydułtowy w przeciągu jednego miesiąca przywozi aż jedenaście medali z bardzo prestiżowych zawodów Brazylijskiego Jiu-Jitsu oraz Ju-Jitsu Sportowego.

- Siedem medali wygraliśmy w mistrzostwach europy na początku listopada 2022. Teraz cztery medale na mistrzostwach Polski. Tym samym chcielibyśmy pogratulować wszystkim zawodnikom wygranych medali oraz trenerowi za dobre przygotowanie zawodników do walk. Warto również wspomnieć że klub istnieje w Rydułtowach od zaledwie 3 lat, mimo to prężnie się rozwija, ma w swojej ofercie między innymi zajęcia dla dzieci od 5 roku życia, zajęcia dla dzieci 9-11 lat, 12-15 lat oraz młodzieży i dorosłych - mówi trener rydułtowskiego klubu, Krystian Stein.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com