Czarni Gorzyce bez punktów w Raciborzu [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Gorzyce:

Wiele emocji dostarczyło sobotnie (27.04.) spotkanie wyjazdowe Czarnych Gorzyce z coraz lepiej radzącą sobie Unią Racibórz.

Drużyna z Raciborza, która na początku rundy wiosennej nie radziła sobie najlepiej, obecnie pokazuje się z coraz lepszej strony. Po wysokiej wygranej z Zameczkiem Czernica zespół Mirosława Pniewskiego mierzył się w sobotnie popołudnie z zajmującą trzecie miejsce ekipą Czarnych Gorzyce. Wydawać by się mogło, że raciborzanie skazani byli na pożarcie przez wiele wyżej notowanego rywala. Jednak już pierwsza połowa pokazała, że drużyna Unii ma charakter. To właśnie Unici po trafieniu Pawła Witta wyszli na prowadzenie w 30 minucie. Po sześciu kolejnych minutach Czarni doprowadzili do wyrównania za sprawą trafienia autorstwa Denisa Wasia. Na przerwę oba zespoły schodziły przy stanie 1:1.

Po przerwie to znów Unia zadała cios rywalowi. W 50 minucie na 2:1 podwyższył Maciej Borysiuk. Po kolejnych pięciu minutach stało się coś, co mogło całkowicie zniweczyć dotychczasowe starania gospodarzy. W przeciągu dwóch minut dwoma żółtymi, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został filar defensywy zespołu z Raciborza, Kamil Duda. I choć Czarni grali od tego momentu w liczebnej przewadze, to nie potrafili potwierdzić jej zdobyciem gola. W związku z tym spotkanie zakończyło się rezultatem 2:1. Trzy punkty zostały w Raciborzu.

Unia Racibórz - KS Czarni Gorzyce 2:1 (1:1)

1:0 Paweł Witt 30'
1:1 Denis Waś 36'
2:1 Maciej Borysiuk 50'

Autor: opr. (greh), fot. Jan Ptak, gpiszczan@naszraciborz.pl

Aktualności15 lipca 202417:15

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca

Przerwa technologiczna na Mancie do 28 lipca - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl