Kasy i drukarki fiskalne, które w obsłudze przypominają smartfony
Branża technologii sprzedaży jest tym sektorem IT, o którym nie pisze się zbyt często z zachwytem. Powodem może być to, że kasy i drukarki fiskalne kojarzą się głównie z dodatkowymi obowiązkami. Niemniej, urządzenia tego typu w wielu przypadkach mogą ułatwić prowadzenie sprzedaży. Co więcej, na rynku są już nawet dostępne modele, które w obsłudze przypominają nowoczesne smartfony.
W czasach, w których obecność panelu dotykowego w telefonie lub laptopie nikogo nie dziwi, identyczne rozwiązanie postanowiono zastosować w urządzeniu fiskalnym. Efekty? Kasa Elzab K10 oraz drukarka Elzab D10. Obydwa modele posiadają kolorowe ekrany TFT, które doskonale reagują na dotyk (także w rękawiczkach).
Zaawansowany technologicznie wyświetlacz kasjera
Wiele firm musi korzystać z urządzenia fiskalnego praktycznie codziennie (za każdym razem, gdy obsługiwany jest klient indywidualny i trzeba wystawić paragon). Dlatego podzespoły stosowane w technologii tego typu muszą być zarówno funkcjonalne, jak i wytrzymałe na intensywną eksploatację. Zasada ta dotyczy także wyświetlaczy.
- Panele dotykowe obecne w Elzab K10 i Elzab D10 z pewnością oferują intuicyjne zarządzanie sprzedażą. Wystarczy wspomnieć, że liczba i wielkość wyświetlanych klawiszy zmienia się kontekstowo, w zależności od potrzeb użytkownika. Jednak w tym przypadku zadbano również o szczególną wytrzymałość ekranów, dzięki czemu są one odporne na zarysowania oraz wnikanie cieczy - wyjaśnia Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.
Przechowywanie kopii paragonów w formie cyfrowej
Współczesne urządzenia osobiste, np. smartfony lub tablety, pozwalają na gromadzenie części plików na karcie pamięci. Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że bardzo podobne rozwiązanie jest dziś stosowane w niektórych kasach i drukarkach fiskalnych. Mowa o elektronicznej kopii paragonów fiskalnych. Jest kilka powodów, dla których warto zainwestować w tę technologię.
- Po pierwsze, kasa lub drukarka z tym modułem zapewnia automatyzację pracy. Urządzenie bowiem samodzielnie zapisuje kopie paragonów fiskalnych na karcie pamięci. Po drugie, do prawidłowego rejestrowania obrotu trzeba stosować tylko 1 rolkę papieru termicznego, a więc zmniejszają się koszty eksploatacji. Po trzecie, dane można w łatwy sposób zapisać np. na komputerze, co pozwala na ich dodatkowe zabezpieczenie - opowiada Marcin Ciechowicz.
Miniaturyzacja kas i drukarek fiskalnych
Urządzenia wykorzystywane do zarządzania handlem stają się nie tylko coraz bardziej funkcjonalne, ale także zdecydowanie mniejsze. Jeszcze do niedawna trudno było wyobrazić sobie, że kasa lub drukarka może świetnie leżeć w dłoni i ważyć około 0,5 kg. Dziś to już rzeczywistość, w której obsługiwanie klientów jest znacznie wygodniejsze i przyjemniejsze. A dotyczy to zarówno pracy w punkcie handlowo-usługowym, jak prowadzenia sprzedaży mobilnej.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.