Jak sfinansować wymarzone auto?
Marzenia kosztują, a te motoryzacyjne w szczególności. Żeby kupić upragnione auto, trzeba zdobyć środki, które na to pozwolą. Skąd je wziąć? Prezentujemy trzy podstawowe sposoby na sfinansowanie zakupu wymarzonego samochodu.
Gotówka
Idziesz do salonu, wyjmujesz z portfela pieniądze, przeliczasz żądaną kwotę i płacisz lub po prostu zlecasz przelew na wskazane konto – nie da się ukryć, że to najwygodniejszy i najszybszy sposób zakupu samochodu. Problem w tym, że niewielu Polaków stać na to, żeby z miejsca wydać kilkadziesiąt, kilkaset albo i więcej tysięcy złotych. Wyłącznie garstka najbogatszych może sobie na to pozwolić, dlatego często decydujemy się na inne formy finansowania.
Kredyt samochodowy
W celu sfinansowania zakupu wymarzonego auta często sięgamy po kredyt samochodowy. Znalezienie najlepszej oferty ułatwia porównywarka kredytów kredytowo.org, która dokładnie opisuje poszczególne propozycje. Niewątpliwa zaleta kredytu samochodowego to dość atrakcyjne oprocentowanie, w efekcie czego jest on tańszy od kredytu gotówkowego. Ponadto spłatę kredytu samochodowego można rozłożyć na dłuższy czas, a jej formę dobrać do własnych wymagań, potrzeb i możliwości. Dostępne są bowiem raty równe, malejące i balonowe.
Do minusów kredytów samochodów należy natomiast to, że uzyskane pieniądze można przeznaczyć wyłącznie na zakup auta. To znaczy, że koszt rejestracji, ubezpieczenia i ewentualnych napraw trzeba pokryć z własnej kieszeni. Wielu osobom przeszkadza też to, że w momencie, gdy przestanie się spłacać raty, bank może przejąć samochód. Osoby, które są po rozwodzie, powinien zainteresować również temat rozwód a kredyt.
Kredyt gotówkowy lub pożyczka
Droższym, ale bardziej elastycznym rozwiązaniem jest kredyt gotówkowy lub pożyczka. Zaciągając tego rodzaju zobowiązanie, zapłacisz więcej niż za kredyt samochodowy, ale będziesz mieć większą swobodę. Wynika to z faktu, że środki pozyskane z kredytu gotówkowego lub pożyczki można przeznaczyć na dowolny cel. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pożyczyć więcej, niż kosztuje auto i za nadwyżkę sfinansować zakup ubezpieczeń, ewentualne naprawy czy rejestrację. W ramach kredytu gotówkowego jednak nie tylko zapłacisz więcej, ale również uzyskasz niższą kwotę niż przy kredycie samochodowym.
Leasing
Leasing jest obecnie dostępny zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Warto rozważyć tę formę finansowania ze względu na stosunkowo niskie koszty i elastyczność. Do wad leasingu można zaliczyć to, że właścicielem auta jest firma leasingująca, jednak z drugiej strony po spłaceniu wszystkich rat można wykupić pojazd za symboliczne 1% jego wartości początkowej.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.