Wniosek o wypłatę odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu
Nawet wyjątkowo ostrożni kierowcy nie zawsze są w stanie uniknąć wypadku. Często zdarza się, że prawidłowo jadący, z winy osoby trzeciej doznaje uszczerbku na zdrowiu. Za poważne naruszenie sprawności organizmu, poszkodowanemu w zdarzeniu drogowym przysługuje odszkodowanie. Żeby je otrzymać, należy poprawnie sformułować specjalny wniosek, a następnie złożyć go do Towarzystwa Ubezpieczeniowego, w którym sprawca wypadku miał wykupione OC.
Odszkodowanie powypadkowe dla poszkodowanego
Rekompensata pieniężna przysługująca osobie, która zaznała trwałego uszczerbku na zdrowiu, zostaje wypłacona przez Ubezpieczyciela sprawcy wypadku albo Fundusz Gwarancyjny, jeśli winny nie posiadał ważnej polisy OC. W celu uzyskania świadczenia, konieczne jest sporządzenie wniosku o jego wypłatę. Można się tego podjąć samodzielnie albo skorzystać z pomocy profesjonalistów z Kancelarii Odszkodowawczej, jaką jest Kompensja. Wywalczenie odszkodowania, podobnie jak ubieganie się o zadośćuczynienie za doznane krzywdy to złożona procedura. Odnalezienie się w niej może być trudne szczególnie dla osób, które nie znają obowiązujących przepisów prawnych i nie mają doświadczenia w negocjacjach z Ubezpieczycielami. Sprawne napisanie poprawnego wniosku przyspieszy wypłatę świadczeń i pozwoli poszkodowanemu w spokoju wracać do pełni zdrowia.
Co powinien zawierać wniosek o odszkodowanie?
Osoby, które z różnych powodów nie chcą korzystać z pomocy prawnej i wolą przygotować wniosek samodzielnie, muszą zgromadzić wymaganą dokumentację oraz rzetelne informacje, na podstawie których pismo zostanie pozytywnie rozpatrzone. We wniosku o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu mogą się znaleźć wyłącznie fakty, znajdujące potwierdzenie w dokumentach. Okoliczności zdarzenia, zakres doznanych urazów, przebieg leczenia, lista poniesionych kosztów związanych z doznanym uszczerbkiem oraz wysokość kwoty, o jaką wnosi poszkodowany powinny być dokładnie opisane. Konieczne jest również poparcie ich dokumentacją medyczną, notatką policyjną, rachunkami za kupione leki i sprzęt rehabilitacyjny. Odpowiednie uzasadnienie to bardzo ważny krok w ubieganiu się o odszkodowanie. Jeśli poszkodowany w wypadku komunikacyjnym nie ma pewności, czy sporządzony przez niego wniosek jest poprawny, zawsze może się z nim zgłosić do Kancelarii Odszkodowawczej i skonsultować się z prawnikiem.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz