Jak wyjść naprzeciw oczekiwaniom Google. SEO i pozycjonowanie w nowym roku
Rok 2019, jak każdy poprzedni, dał się już poznać pod kątem tendencji i trendów, jakie mają zdominować dziedzinę pozycjonowania stron w nadchodzących miesiącach. Jak mogliśmy się spodziewać, najlepsze agencje interaktywne już dawno włączyły do swoich ofert elementy, o których mówi się w kategoriach kolejnej rewolucji sieciowego marketingu. Jeżeli czytasz ten artykuł, z całą pewnością chcesz dowiedzieć się, co w najbliższym czasie decydowało będzie o wspinaniu się witryn na czoło rankingu Google? Wraz ekspertami SEM postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.
Co najczęściej musimy poprawić oraz najważniejsze trendy
Zaczynając analizę własnej strony i wykonywanych dotąd zadań pozycjonerskich powinniśmy szukać przede wszystkim tych aspektów, w które dotąd angażowaliśmy się nieregularnie. W większości firm są to oczywiście strefy social mediów, publikowanie na firmowym blogu, udzielanie się dyskusjach dotyczących asortymentu a także systematyczne dopasowywanie treści do najlepiej pozycjonujących nas słów. Realia każdej z tych dziedzin zmieniają się w zawrotnym tempie wraz z oczekiwaniami naszej grupy docelowej, niejednokrotnie do zaprowadzania nawet niewielkich korekcji będziemy potrzebowali webmastera, grafika, copywritera czy też specjalisty od social mediów. Dopasowanie witryny do potrzeb rynku oraz, w pierwszej kolejności, wymagań wyszukiwarki może nas kosztować bardzo wiele czasy i pieniędzy. Chyba że zdecydujemy się na skorzystanie z doświadczenia agencji interaktywnej, która wszystkich potrzebnych zawodowców zrzesza pod jednym szyldem. To idealne rozwiązanie dla tych z nas, którzy oczekują całościowej obsługi.
Do zadań agencji w nowym roku należeć będzie między innymi okiełznanie poprawek wymaganych przez coraz częściej stosowane wyszukiwania głosowe – na tym polu zmienia się szczególnie długość i szczegółowość fraz, które formują swoisty „długi ogon”. Oprócz tego rosną techniczne wymogi googlebotów w strefie czasu ładowania i dostosowania strony do odpowiedniego renderingu w przypadku wszystkich urządzeń. Dodatkowo, warunki będzie dyktował UX, a więc doświadczenie użytkownika – tutaj możemy zostać zmuszeni do przebudowy warstwy estetycznej, struktury szablonu a także odpowiedniego rozmieszczenia nawigacji, podstawowych funkcjonalności oraz przemodelowania organizacji treści. Wszystko to zaś w imię komfortu internautów, którzy chętniej pozostają (dwell time) i klikają (CTR) na stronach wizualnie i technicznie sprawnych (źródło: https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/).
Google Ads a ranking stron
Nie bez znaczenia w nowych 365 dniach pozostaną też kampanie linków sponsorowanych od Google Ads – kiedy za sterami konfiguracji postawimy weterana PPC, nie tylko niskim kosztem zbudujemy rozpoznawalność oraz sprzedaż, przede wszystkim z czołowej pozycji w wyszukiwarce będziemy w stanie uzbierać jak najwięcej wartościowych, rankujących wskaźników związanych z wspomnianymi wcześniej czasem spędzanym na stronie, powrotami po wyjściu oraz oczywiście klikalnością. W ten oto prosty sposób robot indeksujący będzie w stanie rozpoznać nasz serwis jako bardziej przydatny.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz