Wyrazisty kolor, ostre kontury i zdrowa skóra. Podpowiadamy, jak dbać o świeży tatuaż
W ostatnich latach tatuaż stał się niezwykle popularną formą modyfikacji ciała. Tatuowanie polega na trwałym wprowadzeniu czarnego lub kolorowego pigmentu w dowolne miejsce skóry właściwej. Chcąc cieszyć się oryginalnym i bezbłędnie wykonanym zabiegiem musimy wybrać profesjonalne studio. To jednak zaledwie połowa sukcesu. Świeżo upieczony posiadacz dziary zobowiązany jest do pielęgnacji rany. Zobacz, jak w prawidłowy sposób zaopiekować się nowym tatuażem.
Foliowanie, czyli pierwszy krok w pielęgnacji tatuażu. Zadbaj o regularność zmian opatrunku
Sama pielęgnacja rany nie jest skomplikowanym procesem. Wymaga ona jednak od nas niezwykłej dokładności oraz przede wszystkim systematyczności. Należy mieć na uwadze, że zaniedbanie poniższych czynności spowoduje nieprawidłowe zagojenie się rany. Pierwsze zabezpieczenie tatuażu odbywa się już w studio. Profesjonalny tatuażysta zadba o to, aby po skończonej pracy ofoliować miejsce na skórze, które zostało poddane modyfikacji. Opatrunki foliowane chronią tatuaż przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Taką osłonę należy nosić do trzech godzin od wykonania zabiegu. Następnie, już w domowym zaciszu, rana musi zostać wyczyszczona wodą z mydłem antybakteryjnym, a na miejsce dziarania wraca nowa folia. Cykl ten musi zostać powtórzony co 3 godziny, maksymalnie do dwóch dni od wykonania tatuażu. Po zakończeniu foliowania rana powinna być smarowana cienką warstwą specjalnego balsamu Jeśli zabieg był przeprowadzany w profesjonalnym salonie, takim jak Studio Tatuażu Juniorink, możesz być pewny, że tatuażysta doradzi Ci w wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji tatuażu.
Skróć proces gojenia tatuażu. Zobacz, jakich sytuacji oraz jakich miejsc unikać po zabiegu
Osoby decydujące się na tatuaż po zakończonym zabiegu otrzymują szereg wytycznych i przykłady sytuacji, których należy unikać. Niedopuszczalne jest spożywanie alkoholu nawet do czterech dni od zakończenia tatuowania. Świeżo upieczony posiadacz takiej modyfikacji ciała powinien chwilowo zrezygnować z odwiedzania basenów, rzek i innych zbiorników, gdzie woda może być zanieczyszczona lub chlorowana. Z nowym tatuażem przez około trzy tygodnie należy wystrzegać się sauny, solarium, naturalnego opalania oraz sportów kontaktowych. Nadmierny pot oraz ryzyko podrażnienia skóry znacznie wydłużają proces regeneracji naskórka, a w skrajnych przypadkach powodują bardzo groźne w skutkach zakażenia. Tatuaż uważamy za w pełni zagojony w momencie, gdy zmodyfikowana powierzchnia skóry staje się całkowicie jednolita i lekko matowa. Zazwyczaj, taki efekt jesteśmy w stanie osiągnąć po miesiącu sumiennej pielęgnacji. W momencie jakichkolwiek komplikacji zawsze możemy zwrócić się pomocą do studia, w którym wykonywany był nasz tatuaż.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz