Rusza kolejna konferencja środowiskowa - Jelita - drugi mózg. Przyjdź i dowiedz się więcej
Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl. oraz działające przy Zespole Stowarzyszenie „Czyń Dobro” są organizatorami kolejnej konferencji środowiskowej, która w tym roku poruszać będzie tematy związane z wpływem odżywiania na zachowanie dziecka oraz możliwościami nowoczesnej medycyny zapobiegawczej (w kontekście odżywiania) w terapii dzieci z rożnego rodzaju zaburzeniami. Konferencja odbędzie się 10 kwietnia 2014 roku o godzinie 16:00. Zainteresowane udziałem osoby proszone są o kontakt telefoniczny z placówką (32 455 23 00).
To kolejna cenna inicjatywa placówki podejmowana z myślą o różnych środowiskach, które w znaczący sposób oddziaływają na dziecko niepełnosprawne. W poprzednich latach rodzice, opiekunowie, nauczyciele i terapeuci mogli uczestniczyć w konferencjach poświęconych terapii widzenia, alternatywnym sposobom komunikowania się, sposobom wspierania seksualności osób niepełnosprawnych oraz pomocy dziecku z autyzmem. Osobami prowadzącymi konferencje są wybitni i cenieni w Polsce terapeuci z danej dziedziny, jak chociażby dr Izabela Fornalik - krajowy konsultant ds. seksualności osób niepełnosprawnych, czy Dorota Zawadzka (Superniania) prowadząca spotkanie z rodzicami na temat dobrego zachowania dzieci. Konferencje zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, o czym świadczy liczba uczestników spotkań. Każdy uczestnik konferencji zostaje wyposażony także w publikację dotyczącą omawianych problemów, którą opracowuje placówka we współpracy z prowadzącym konferencję.
Konferencja środowiskowa pt.: „Jelita - drugi mózg - czyli możliwości nowoczesnej medycyny zapobiegawczej w terapii dzieci z zaburzeniami autystycznymi, ADHD oraz innymi zaburzeniami neurorozwojowymi” odbędzie się 10 kwietnia 2014 roku o godzinie 16:00, w Centrum Konferencyjnym Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śląskim, przy ul. Kopernika 71.
Celem konferencji jest: doskonalenie kompetencji nauczyciela-terapeuty w pracy z dzieckiem, wobec jego bieżących potrzeb; dzielenie się wiedzą, doświadczeniem, dobrymi praktykami w zakresie pracy z osobą niepełnosprawną; wspomaganie rodziców w osiąganiu satysfakcjonującego poziomu funkcjonowania dziecka.
Podczas konferencji wykład wiodący wygłosi dr Daniela Kurczabińska – Luboń, lekarz, specjalista konsultant z zakresu medycyny zapobiegawczej i przeciwstarzeniowej oraz mikroodżywiania, nauczyciel akademicki Śląskiego Uniwersytetu Medycznego, członek Francuskiego Stowarzyszenia Lekarzy na Rzecz Medycyny Zapobiegawczej MediPrevent, Kierownik Ośrodka Medycyny Zdrowia Preveneo w Katowicach.
Przewidujemy także możliwość wymiany poglądów w ramach dyskusji.
Przewidywany czas trwania konferencji - 2 godziny.
Zachęcamy zainteresowanych do udziału w spotkaniu.
źródło: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Komentarze (0)
Dodaj komentarz