Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie5 kwietnia 202315:27

Jak pozbyć się wilgoci z piwnicy?

Jak pozbyć się wilgoci z piwnicy? - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Polska:

Wilgoć w piwnicy jest bardzo powszechna zarówno w prywatnych domostwach, jak i w budynkach mieszkalnych większego kalibru. Od lat mieszkańcy zmagają się z tego typu problemami, nieustannie szukając prostych i szybkich rozwiązań. Warto wiedzieć, że wilgoć przyczynia się do rozwoju pleśni i grzybów, co w efekcie może skutkować psuciem się żywności będącej w danym pomieszczeniu. Wilgoć wpływa również negatywnie na samą konstrukcję budynku, niszcząc strukturę materiału.

Dlaczego powstaje pleśń?

Najczęstszą przyczyną powstawania pleśni jest fatalna izolacja ścian. Zaczyna się od jednej kropli, która wpadając przez określony czas, tworzy małe kałuże, które skraplając się, osadzają się na ścianach pomieszczenia. Kolejny powód to niewłaściwa usługa montażu okien i przygotowanych do nich obramowań. Niewłaściwa wentylacja pomieszczenia również bardzo sprzyja większej ilości wilgoci.

Sposoby likwidacji wilgoci – osuszacz powietrza przemysłowy 

Pierwszorzędnie należy osuszyć ściany. Na rynku dostępnych jest wiele metod osuszania. Od urządzeń generujących mikrofale, preparatów chemicznych, metod nawiercania otworów i wpuszczania ciepłego powietrza, po przemysłowe osuszacze powietrza. My jednak rekomendujemy używanie profesjonalnych urządzeń do osuszania. Jednorazowy zakup będzie służył latami. Oczywiście ważne jest zapobieganiu nawrotowi wilgoci, jednak nie zawsze da się wyeliminować w 100% prawdopodobieństwo, że takowego nawrotu nie będzie. Zakup profesjonalnego sprzętu da spokój na lata. Uruchamiany cyklicznie zapobiega również gromadzeniu się wilgoci na bieżąco. 

Jednym z takich urządzeń godnych rekomendacji jest osuszacz powietrza FANDESIGN FD-OSP-1150. Tego typu sprzęt poradzi sobie zarówno w małych pomieszczeniach, jak i większych magazynach. Dodatkowo może być użyty, by przyspieszyć pracę remontowo-budowlane np. schnięcie tynków na ścianach. Ogromny przepływ powietrza zapewnia maksymalną wydajność sprzętu. Wynosi on ok. 350m3/godzinę. Na wyraźnym panelu elektronicznym można znaleźć również takie informacje jak aktualna wilgoć powietrza czy czas pracy przemysłowego osuszacza powietrza. Zebrana woda mieści się w zbiorniku, gdzie o potrzebie jego opróżnienia poinformuje nas odpowiednia kontrolka.

Najważniejsze parametry:

-Waga netto - 31,55 kg

-Wydajność osuszania - 55L / dobę

-Moc osuszacza - 1150W

Jeśli zadanie jest bardziej wymagające i dotyczy np. hali bądź całego piętra lub też jest ono użytkowane w celach komercyjnych, warto sięgnąć po droższe egzemplarze np. model przemysłowego osuszacza powietrza ATM 85-E. W przeciwieństwie do wielu osuszaczy, które powinny mieć okresy przerwy w działaniu, ten konkretny może pracować przez całą dobę. Stworzony z myślą o długotrwałej pracy jest bardzo ekonomiczny w zużyciu energii. 

W trosce o zdrowie i w trosce o budynek warto z jednej strony usunąć już zawilgoconą powierzchnię, z drugiej zaś dbać na bieżąco o odpowiedni poziom wilgoci w pomieszczeniu.

Osuszacze powietrza przemysłowe – osuszacze powietrza, które testowaliśmy osobiście

Osuszacz powietrza MASTER DH 44 jest przede wszystkim bardzo wydajny. Może mieć zastosowanie nawet przy dużych obiektach przemysłowych, biorąc pod uwagę niskie zużycie energii. Jego gabaryty sprzyjają przenoszeniu go, tak więc nada się również w mniejszych domostwach, tam gdzie przenoszenie sprzętu z miejsca na miejsce jest codziennością. Wydajność sprzętu to ok 41l/dobę. Duże zamontowane koła wspierają nie tylko przejeżdżanie sprzętem z miejsca na miejsce, ale transport osuszacza do samochodu. Waży jedynie 43 kg, a wymiarami mieści się do każdego combiaka. Żeby mieć kontrolę nad pracą urządzenia, posiada ono wbudowany licznik roboczogodzin. To funkcja dodatkowa, która nie jest dostępna w każdym sprzęcie tego typu.

Osuszacz powietrza pochłaniacz wilgoci Zipper ZI-BAT50 ze względu na mniejsze parametry, wielkość i wagę, przeznaczony jest do mniejszych pomieszczeń typu piwnice, czy mniejsze remontowane powierzchnie. Waga 36 kg oraz zamontowane koła sprawiają, że osuszacz bez problemu przewiezie z miejsca na miejsce praktycznie każdy, niezależnie od sił jakimi dysponuje. Napięcie 230 V pozwoli na podpięcie go do każdego standardowego gniazdka. Zaskakujące jest, że mimo stosunkowo mniejszych parametrów, jego wydajność osuszania wynosi aż do 50l/dobę. 

 

Autor: materiał partnerski,

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2024 Studio Margomedia Sp. z o.o.