Zawieszki akcji Nie truj sąsiada już dostępne w urzędach gmin na terenie Subregionu Zachodniego!
Opublikowany w grudniu spot promujący akcję "Nie truj sąsiada", w którym gościnny udział wziął znany i lubiany aktor Franciszek Pieczka, odbił się szerokim echem nie tylko w mediach lokalnych i regionalnych. Chociaż bohaterowi przychodzą do głowy dosyć radykalne sposoby rozwiązania problemu sąsiada-truciciela, ostatecznie decyduje się na pokazanie swojego sprzeciwu, wykorzystując zawieszkę akcji "Nie truj sąsiada".
Teraz każdy mieszkaniec 28 gmin i powiatów z terenu Subregionu Zachodniego może sobie poradzić z sąsiedzkim problemem podobnie jak pan Franciszek. Jak to zrobić? Zachęcamy do obejrzenia spotu poniżej (lub kliknij TUTAJ) (źródło: YouTube.com/Planergia)
"Nie truj sąsiada" - dołącz do akcji
Alarmujące dane dotyczące poziomów zanieczyszczeń, normy stężeń pyłów zawieszonych przekroczone nawet o 1000% - koszmar smogowy w ostatnich dniach odczuwamy wszyscy. Jednocześnie musimy mieć świadomość, że trujemy się sami - smog to przede wszystkim efekt spalania paliw najniższej jakości i odpadów. Aby zmienić sytuację, konieczna jest zmiana naszego podejścia. Ciche przyzwolenie na to, abyśmy się wzajemnie truli, to w efekcie poważne problemy zdrowotne - nowotwory, alergie, choroby układu krążenia i płuc.
Dlatego pokażmy swój sprzeciw dołączając do akcji "Nie truj sąsiada". Masz sąsiada, którego komin koszmarnie dymi, a w odpadach wystawianych do segregacji dziwnym zbiegiem okoliczności brakuje tych z tworzyw sztucznych? Umieść na jego płocie, drzwiach czy oknie zawieszkę akcji "Nie truj sąsiada".
300 tysięcy zawieszek już w gminach
28 gminom i powiatom z terenu Subregionu Zachodniego, które wspólnie ze Związkiem Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego i portalem Planergia.pl podjęły kampanię "Gmina z dobrą energią", przekazanych zostało 300 tys. wydrukowanych zawieszek w czterech unikatowych wzorach. W najbliższych tygodniach różnymi drogami dotrą one do mieszkańców. Gminy będą kolportowały zawieszki przy okazji dystrybucji deklaracji podatkowych, gazet lokalnych, poprzez kurierów lub drogą pocztową. Poza tym każdy z nas już teraz może samodzielnie pobrać zawieszkę z strony projektu www.gminazenergia.pl, gdzie znajdują się wszystkie cztery wzory zawieszek przygotowane do wydruku i samodzielnego wycięcia.
Sprawdzą, co spalasz - bezprecedensowa skala kontroli
Już teraz część gmin wchodzących w skład Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego angażuje funkcjonariuszy straży miejskiej oraz uprawnionych urzędników do odwiedzania adresów wskazanych w zgłoszeniach telefonicznych, a także posiadłości wytypowanych do kontroli przez same służby gminne. Pozostałe samorządy rozważają wprowadzenie wzmożonych kontroli już od lutego br.
Właścicielowi kotła, w którym dochodzi do spalania niedozwolonych materiałów, grozi mandat w wysokości 500 zł lub - w przypadku odmowy przyjęcia mandatu i skierowania pobranej z pieca próbki popiołu do badań laboratoryjnych - kara nawet 5 000 zł grzywny.
Obserwuj #NieTrujSasiada na Facebooku!
Szczegółowe informacje dotyczące akcji "Nie truj sąsiada" oraz kampanii "Gmina z (dobrą) energią!" dostępne są na stronie internetowej www.gminazenergia.pl. Po najnowsze aktualności oraz materiały dodatkowe zapraszamy na profil społecznościowy: https://www.facebook.com/gminazenergia/.
Projekt "Gmina z dobrą energią! Modelowa kampania edukacyjno-informacyjna na rzecz ograniczania niskiej emisji oraz promocji efektywności energetycznej" jest współfinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
źródło: planergia.pl
fot. Marcin Giba / gminazenergia.pl
Komentarze (0)
Dodaj komentarz