Dlaczego warto studiować Architekturę?
Niesłabnącą popularnością i zainteresowaniem cieszą się studia architektoniczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu. Uznanie i pozycję kierunek zagwarantował sobie dzięki wysokiemu poziomowi kształcenia potwierdzonego licznymi nagrodami w konkursach studenckich, żywo realizowanej wymianie międzynarodowej, aktywności kół naukowych oraz doskonałej kadrze wspieranej przez zagranicznych profesorów.
W dniu 5 kwietnia blisko setka uczniów z zaprzyjaźnionych szkół średnich miała okazję odwiedzić Instytut Architektury PWSZ w Raciborzu na ul. Łąkowej i przekonać się jak wygląda praca architekta, czego można się nauczyć studiując ten kierunek i jaka atmosfera jej towarzyszy.
W czasie niezwykle owocnego spotkania kandydaci zainteresowani architekturą i budownictwem spotkali się ze studentami, mieli szansę porozmawiać z kadrą oraz wysłuchać przygotowanych specjalnie na tą okazję wykładów.
Po przywitaniu i prezentacji Instytutu Architektury wykładem „Dlaczego warto studiować Architekturę?” – przedstawionym przez dyrektor instytutu dr inż.arch. Joannę Sokołowską Moskwiak został precyzyjnie omówiony zakres egzaminu wstępnego z predyspozycji na studia architektoniczne, który zawsze wzbudza największe emocje wśród kandydatów oraz przedstawiona została oferta warsztatów przygotowawczych z rysunku dla kandydatów na studia organizowanego przez Instytut Architektury dr inż.arch Wiesław Olejko.
Udział w warsztatach będzie nagradzany punktami przy rekrutacji a prace nagrodzone otrzymają „wolny indeks” – czyli wstęp na studia bez konieczności zdawania egzaminów wstępnych.
Wymiany międzynarodowe Erasmus i współpraca z europejskimi Uczelniami i ośrodkami akademickimi oraz wsparcie dla studentów Architektury przedstawiła dr inż. arch Beata Kuc Słuszniak
Studencka działalność naukowa w Instytucie Architektury spotkała się z dużym zainteresowaniem przybyłych gości , a przedstawiciele kół naukowych dr inż. arch Henryk Zubel i dr inż.arch Jarosław Figaszewski z pasją opowiadali o zawodzie architekta.
Z pewnością tego typu spotkania dające możliwość bliskiego kontaktu uczniów z wyższą uczelnią i studentami to doskonała platforma do wzajemnego poznania i zrozumienia.
Do zobaczenia na STUDIACH!
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.