Zostań architektem wnętrz. Rewolucyjny program studiów w PWSZ
Realizowany od 16 lat w raciborskiej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej kierunek edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych przeszedł gruntowną modyfikację. Od nowego roku akademickiego (2019/2020) program kształcenia zostanie wzbogacony o specjalizację w zakresie aranżacji i dekoracji wnętrz z elementami wzornictwa. Zajęcia z tego zakresu będą realizowane przez doświadczonych oraz kompetentnych architektów i artystów z Instytutu Architektury raciborskiej Uczelni.
Dzięki nowym modułom kształcenia , takim jak:
- teoretyczne podstawy projektowania i aranżacji wnętrz
- warsztat projektanta
- elementy wzornictwa
Absolwent edukacji artystycznej będzie mógł profesjonalnie zaaranżować wnętrze, zarówno mieszkalne jak i biurowe czy handlowe. Profesjonalne podejście do zadań projektowych pozwoli uwzględnić nie tylko funkcjonalność wnętrza ale także jego estetykę – m.in. kolorystykę ścian, trafny wybór umeblowania i detalu dający spójny charakter i klimat aranżowanego wnętrza. Kompetentne podejście do procesu projektowego będzie oparte o zdobytą wiedzę z zakresu teorii barwy, historycznych tendencji w projektowaniu wnętrz czy podstaw projektowania mebli. Profesjonalne przygotowanie projektanta wnętrz dopełni zdobyta wiedza o projektowaniu zgodnym z zasadami ergonomii, wiedza o współczesnych technologiach wykańczania wnętrz i infrastrukturze określającej różne parametry komfortu projektowanego wnętrza.
Bez zmian pozostanie dotychczasowe ukierunkowanie edukacji na grafikę edytorską, a więc kształcenie umiejętności i wiedzy właściwych dla zawodu grafika komputerowego.Nasz absolwent będzie zatem dysponować kompetencjami zawodowo-artystycznymi w dwóch zakresach: aranżacji i dekoracji wnętrz z elementami wzornictwa oraz grafiki komputerowej.
Fundamentem dla obu tych zakresów kształcenia nadal pozostają doświadczenia artystyczne zdobyte w klasycznych pracowniach: rysunku, malarstwa, rzeźby, grafiki i fotografii. Proponowana modyfikacja studiów pozwoli na poszerzenie szerokorozumianych usług artystycznych, a tym samym jeszcze bardziej wzmocni pozycję naszych absolwentów na rynku pracy.
Komentarze (0)
Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.