Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie22 lutego 202212:16

PWSZ Racibórz rozpoczęła współpracę z Politechniką Śląską w Gliwicach

PWSZ Racibórz rozpoczęła współpracę z Politechniką Śląską w Gliwicach - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

12 lutego 2022 r. w Politechnice Śląskiej w Gliwicach omówione zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Politechniką Śląską, a Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Raciborzu.

Mając na względzie wagę zagadnień jakimi jest współpraca środowisk akademickich naukowych-badawczych oraz wdrożeniowych na terenie naszego województwa w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz obu uczelni. Politechnikę Śląską reprezentował profesor dr hab. inż. Bogusław Łazarz Prorektor d.s. Organizacji oraz Rektor PWSZ w Raciborzu dr Paweł Strózik. W spotkaniu uczestniczyła również mgr Bogusława Lisiecka kurator Galerii Sztuki Politechniki Śląskiej „Zakamarek” oraz dyrektor Instytutu Architektury dr inż. arch. Joanna Sokołowska Moskwiak prof. PWSZ.

W ramach uzgodnionych planów współpracy przedstawione zostały najważniejsze zadania związane z organizacją wspólnych warsztatów, seminariów oraz wzajemną wymianą i wykładami kadry obu uczelni. Wspólnie omówiono zasady współdziałania w zakresie prowadzonych projektów edukacyjnych i koncepcyjnych w obszarze nauk technicznych, przedsięwzięć kulturalnych a także sportowych. Określono również priorytety działań a pierwszym, które zainicjowało współpracę jest wystawa projektów i prac twórczych Instytutu Architektury PWSZ w Raciborzu pt.; „Kreatywny umysł” w klubie Pracowników Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Wystawę można zwiedzać do dnia 1 kwietnia 2022r.

Autor: PWSZ Racibórz, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności31 marca 202514:37

Groźne zdarzenie w Pszowie. Renault uderzyło w słup. Autem podróżowało pięć osób, w tym trójka dzieci

Groźne zdarzenie w Pszowie. Renault uderzyło w słup. Autem podróżowało pięć osób, w tym trójka dzieci - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

W poniedziałek, 31 marca, około godziny 13:05, na ulicy Karola Miarki w Pszowie doszło do groźnego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy uderzył w słup telekomunikacyjny, a na miejsce natychmiast skierowano służby ratunkowe, w tym policję, straż pożarną oraz pogotowie ratunkowe.

red.
Reklama
Aktualności31 marca 202516:44

Zmarł Lucjan Szymik, wieloletni skarbnik KS SWD Wodzisław Śląski

Zmarł Lucjan Szymik, wieloletni skarbnik KS SWD Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. FB/KS SWD Wodzisław Śląski
Aktualności30 marca 202519:12

Muzyczna podróż do wirtualnego świata

Muzyczna podróż do wirtualnego świata - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
slaskie.pl / fot. Tomasz Żak / UMWŚ
Reklama
Reklama
Sport30 marca 202522:45

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Aktualności31 marca 202513:46

Rydułtowska gala Herosów Spod Szarloty za nami [FOTO]

Rydułtowska gala Herosów Spod Szarloty za nami [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Rydułtowy:

Konkurs o tytuł Herosa spod Szarloty stał się wyjątkową okazją do promowania mieszkańców lub osób uczących się lub pracujących na terenie miasta Rydułtowy, którzy poprzez swoje inicjatywy wpisują się w proces sprawiedliwej transformacji. Łącznie było to 9 kategorii, 70 kandydatów do tytułu Herosa spod Szarloty, 35 laureatów – Herosów.

UM Rydułtowy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.