Reklama

Najnowsze wiadomości

Strony Partnerskie17 maja 202321:58

Studenci architektury z Raciborza na warsztatach w Niemczech

Studenci architektury z Raciborza na warsztatach w Niemczech - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

W dniach 8-12.05.2023 r. studenci Instytutu Architektury kierunku architektura i edukacja artystyczna w zakresie sztuk plastycznych raciborskiej Akademii Nauk Stosowanych wzięli udział w warsztatach budowlano-artystycznych na zaproszenie Bürgerverein Eberstadt organizacji, której celem jest ochrona zabytków oraz tożsamości kulturowej południowej Hesji (Niemcy).

- Zadaniem podczas warsztatów była budowa tradycyjnego pieca według starych metod budownictwa oraz wykonanie dużego formatu pracy plastycznej, tematycznie związanej z otoczeniem, zabytkami Eberstadt oraz samym wydarzeniem budowy pieca. Studenci z pomocą ing. Klausa Plischke oraz lokalnej społeczności wybudowali od podstaw piec, który ma posłużyć mieszkańcom do integracji środowiska, promocji wydarzeń proekologicznych, a także będzie atrakcją podczas lokalnych imprez. Bardzo pracowity czas, ciepłe przywitanie, niezapomniane wspomnienia i nauka. Dobrze spędzony czas, integracja z naszymi zachodnimi przyjaciółmi, wspólne wyjazdy i zwiedzanie oraz zdobyta wiedza to przepis na udany wyjazd warsztatowy. Nowo zawarte przyjaźnie, serdeczność i uśmiech na twarzach zadowolonych mieszkańców były wielką wartością tego wyjazdu - podsumowują w instytucie.

Podczas warsztatów, na zaproszenie dr. Andrzeja Kałuży, studenci mieli okazję odwiedzić Deutsches Polen-Institut (DPI)) – niemiecki ośrodek informacyjno-badawczy, którego zadaniem jest pogłębianie wzajemnej wiedzy na temat życia społeczno-politycznego i kulturalnego w Polsce i w Niemczech.  Instytut został założony w 1980 roku w Darmstadt, z inicjatywy m.in. Karla Dedeciusa, w celu poprawy wzajemnych stosunków między Polską a Niemcami. 

Autor: ANS, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: jabłko
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności27 marca 202520:02

Policyjny pościg zakończony kolizją. Dramatyczne chwile na ulicach Rybnika i Radlina

Policyjny pościg zakończony kolizją. Dramatyczne chwile na ulicach Rybnika i Radlina - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Środowy wieczór (26 marca) na ulicach Rybnika i Radlina upłynął pod znakiem dynamicznego policyjnego pościgu. Funkcjonariusze drogówki próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę hondy, który znacząco przekroczył dozwoloną prędkość. Zamiast zatrzymać się na sygnał, mężczyzna podjął próbę ucieczki, co doprowadziło do niebezpiecznego rajdu przez teren dwóch powiatów. Brawurowa jazda zakończyła się kolizją z trzema innymi pojazdami oraz radiowozem.

red., fot. FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Aktualności27 marca 202516:05

Przewoźnicy będą strajkować. Wystąpią utrudnienia

Przewoźnicy będą strajkować. Wystąpią utrudnienia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności27 marca 202520:41

Wyścigi słoni na A1 zakończone mandatami

Wyścigi słoni na A1 zakończone mandatami - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.