Dni otwarte w PWSZ w Raciborzu
Pokazy zajęć fitness, pomiar masy i składu ciała, prezentacja robota Kawasaki oraz układów sterowania i automatyki, warsztaty na temat sposobów relaksu i opanowania stresu, kurs rysunku w pigułce, warsztaty z rzeźby i grafiki oraz flashmob na raciborskim Rynku. Przyszli studenci i ci, którzy się jeszcze wahają, mogli wziąć dziś czynny udział w warsztatach i zapoznać się z klimatem, jaki panuje w raciborskiej PWSZ.
Umysły ścisłe najbardziej interesowały roboty i urządzenia, które skonstruowali studenci automatyki i robotyki tejże uczelni. Uwagę przyciągała zaprogramowana frezarka, robot Kawasaki czy pralka automatyczna. - Na zajęciach m.in. konstruujemy roboty i ich oprogramowanie, na których pracuje się w większości zakładów pracy. Automatyka i robotyka to bardzo interesujący kierunek. Zajęcia teoretyczne bazują szczególnie na matematyce i informatyce, po teorii praktyka nie sprawia nam już problemów, ponieważ mamy bardzo dobrych profesorów. Polecam wszystkim PWSZ i ten kierunek - powiedział Denis Dziedzioch, student III roku automatyki i robotyki.
Fani zdrowego trybu życia mogli wziąć udział w zajęciach Fitness step z grupą studentów wychowania fizycznego. - Specjalizację instruktora fitness można wybrać na III roku wychowania fizycznego. Zapotrzebowanie na instruktorów ciągle rośnie, dlatego absolwenci mają duże szanse na pracę w klubach fitness, które są aktualnie bardzo popularne. Ci, którzy chcą kontynuować naukę na studiach magisterskich, mogą równocześnie pracować jako instruktorzy, ponieważ godziny pracy w tym zawodzie są elastyczne. To bardzo przyszłościowy i atrakcyjny kierunek - powiedział trener Krzysztof Pakulec.
- Uważam, że wychowanie fizyczne i nasza specjalizacja jest godna polecenia. Wiele rzeczy można się tutaj nauczyć i kadra pedagogiczna jest super. Uczelnia nie ma dobrej opinii, jednak moim zdaniem nie odbiega ona od bardziej renomowanych uczelni - powiedziała Klaudia Wasztan, studentka wf z Rybnika.
Chętni mogli także skorzystać z aparatu TANITA, który wykonuje pomiar masy i składu ciała oraz z Podoskopu, który ocenia postawy ciała i wysklepienie stóp.
Zwieńczeniem Dni Otwartych PWSZ był flashmob, który studenci zaprezentowali w murach uczelni oraz na raciborskim Rynku. - Tym flashmobem mówimy społeczeństwu, że warto brać udział w życiu miasta. Za pomocą naszego Stowarzyszenia Melo chcemy zachęcić ludzi do aktywności oraz integracji, aby każdy czuł się dobrze w swoim mieście i przyczyniał się do jego rozwoju. Główne hasło naszego flashmoba to: Stop bierności - mówi Joanna Kalemba.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz