Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf7 czerwca 202219:38

Jesteśmy tam, gdzie trzeba skutecznych działań. Konferencja Polski 2050 w Rybniku

Jesteśmy tam, gdzie trzeba skutecznych działań. Konferencja Polski 2050 w Rybniku - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Region:

Najważniejsze założenia programowe ruchu zaprezentowali wczoraj (6.06), podczas konferencji prasowej w centrum Rybnika, regionalni liderzy partii Polska 2050 Szymona Hołowni.

Konferencję poprowadził Łukasz Osmalak, radny powiatu mikołowskiego, któremu powierzono rolę koordynatora rozwoju struktur w okręgu wyborczym nr 30 obejmującym obszar miast na prawach powiatu Jastrzębia-Zdroju, Rybnika i Żor oraz powiatów mikołowskiego, raciborskiego, rybnickiego i wodzisławskiego. – Pokazujemy, że jesteśmy obecni wszędzie tam – w gminach i powiatach, gdzie mieszkańcy oczekują naszego sprawnego działania – podkreślił poseł na Sejm RP Mirosław Suchoń i dodał, że właśnie dlatego struktury Polski 2050 w okręgu wyborczym nr 30 są najsilniejsze nie tylko w woj. śląskim, ale i w całej Polsce.

Podczas wydarzenia liderzy zaprezentowali założenia Polski 2050 w temacie edukacji, ochrony zdrowia, ekologii czy transformacji energetycznej. Istotę patrzenia w przyszłość podkreślił wiceprezydent Rybnika Piotr Masłowski. – Już teraz musimy zastanowić się nad tym, jak będzie wyglądało życie gospodarcze Rybnika i okolic, jakie branże będą się tu rozwijały. Musimy przygotować na to również dzieci górników. Dlatego jest mi tak blisko do ruchu Polska 2050, że nie myśli się tu jedynie w perspektywie najbliższych wyborów. Te 2050 w nazwie to perspektywa czasu i planowania, realnej zmiany – przyznał.

O tym, że zdrowe społeczeństwo to pozytywne przełożenie na gospodarkę i całe państwo powiedział wiceprzewodniczący Rady Miasta Mikołowa. – Musimy zacząć wykorzystywać potencjał placówek medycznych, które często są ograniczane w wykonywaniu świadczeń przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Nasz kraj powinien zapewnić chorym jak najszybszy powrót do zdrowia – podkreślił Michał Rupik, na co dzień menedżer w ochronie zdrowia.

Iwona Kalita, liderka Jastrzębia-Zdroju, przybliżyła założenia ekologicznego programu „Polska na zielonym szlaku”, a Alan Wolny – lider powiatu raciborskiego – zaznaczył, że istotą zmian i programu Polski 2050 jest rodzina i wszystko, co sprzyja jej budowaniu oraz funkcjonowaniu w polskiej rzeczywistości.

Wszystko jednak sprowadza się do samorządu. – To podstawowa jednostka, która decyduje o tym, co będzie się działo w najbliższym czasie. Dlatego też chcemy powiedzieć bardzo wyraźnie, że nie zgadzamy się na tą politykę, którą od kilku lat preferuje rząd. Nie zgadzamy się na to, aby ta decyzyjność była zabierana radnym, wójtom, burmistrzom, prezydentom i aby była przenoszona do Warszawy, by tam decydowano, który szpital czy chodnik remontować - zakończył konferencję Łukasz Osmalak.

Autor: Materiał nadesłany, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności22 lutego 202517:43

Szpital Powiatowy zakwalifikowany do Krajowej Sieci Onkologicznej

Szpital Powiatowy zakwalifikowany do Krajowej Sieci Onkologicznej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności22 lutego 202517:48

Porozumienie na rzecz edukacji prawnej

Porozumienie na rzecz edukacji prawnej - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności22 lutego 202516:41

Na osiedlu Dąbrówki powstała siłownia pod chmurką

Na osiedlu Dąbrówki powstała siłownia pod chmurką - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.