Reklama

Najnowsze wiadomości

Telegraf8 sierpnia 202414:32

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich

Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Tegoroczna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej odbędzie się w niedzielę 18 sierpnia. Jej hasło brzmi: „Jestem w Kościele, więc idę…” i wskazuje na zaangażowanie w ewangelizację. Mszy św., która zostanie odprawiona o godz. 11.00 przy ołtarzu polowym na piekarskim wzgórzu, będzie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, który również wygłosi homilię.

Zaproszenie do udziału w pielgrzymce skierował do diecezjan abp Adrian Galbas. „Spotkajmy się jak co roku u naszej Matki, aby wpatrzeć się w Jej przykład oraz powierzyć się Jej modlitwie i opiece. Maryi chcemy oddać »wszystkie nasze dzienne sprawy« - osobiste, rodzinne, społeczne. Każde!” – napisał. Metropolita katowicki podkreślił, że główny temat pielgrzymki dotyczy zaangażowania w życie Kościoła - „Jestem w Kościele, więc idę”. „W ten sposób nawiązujemy do głównego hasła programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, a także do majowej pielgrzymki mężczyzn, podczas której skupialiśmy się na temacie Kościoła – tłumaczy abp Galbas.

Mszy św. na piekarskim wzgórzu (o godz. 11.00) będzie przewodniczył kard. Gerhard Ludwig Müller, który pielgrzymował do sanktuarium w Piekarach w 2015 roku jako ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary (2012-2017). Po Eucharystii, o godz. 13.45, odbędzie się godzina ewangelizacyjna. Pielgrzymkę zakończą nieszpory maryjne (o godz. 15.00), które poprowadzi biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski.

Uroczystości pielgrzymkowe będą transmitowane przez TVP 3 Katowice i TV Polonia oraz Radio eM i Polskie Radio Katowice. Początek transmisji o godz. 10.00. W celu otrzymania akredytacji dla mediów prosimy o kontakt telefoniczny lub meilowy z ks. Rafałem Bogackim, rzecznikiem archidiecezji katowickiej (rzecznik@katowicka.pl; tel.: 519 546 233‬).

Program Pielgrzymki kobiet i dziewcząt do Piekar Śląskich (18.08.2024 r.):

8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
8.30 Modlitwa różańcowa.
9.30 Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię.
Powitanie pielgrzymów.
Słowo abp. Adriana Galbasa, metropolity katowickiego.
11.00 Msza św. pod przewodnictwem i z homilią kard. Gerharda Ludwiga Müllera.
13.45 Godzina ewangelizacyjna
15.00 Nieszpory maryjne pod przewodnictwem przez biskupa pomocniczego archidiecezji częstochowskiej Andrzeja Przybylskiego.
16.00 Procesja do bazyliki piekarskiej.
Zakończenie pielgrzymki.

Autor: mat.prasowy, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności17 kwietnia 202511:54

Wodzisławski komendant otrzymał podziękowania

Wodzisławski komendant otrzymał podziękowania - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności17 kwietnia 202512:10

W Bełsznicy szukali wielkanocnego zająca [FOTO]

W Bełsznicy szukali wielkanocnego zająca [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., fot. FB/Sołectwo Bełsznica
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Sport18 kwietnia 202515:24

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
(greh)
Reklama
Sport18 kwietnia 202520:48

Zawody narciarskie w Zakopanem. Dobre wyniki KS Ski Team Wodzisław Śląski

Zawody narciarskie w Zakopanem. Dobre wyniki KS Ski Team Wodzisław Śląski - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
opr. red., źródło: KS Ski Team Wodzisław Śląski
Reklama
Strony Partnerskie18 kwietnia 202515:23

Kontrola dostępu - sprawdź zalety

Kontrola dostępu - sprawdź zalety - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
materiał partnerski
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.