Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności13 lutego 201218:59

Taki przebieg będzie miała DGP

Taki przebieg będzie miała DGP - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
2
Reklama
Powiat:

Jest już decyzja środowisko dla Drogi Głównej Południowej na terenie powiatu wodzisławskiego. Droga przebiegać ma z kierunku północno-zachodniego na południowy-wschód i prowadzić od istniejącej drogi wojewódzkiej DW935 w Rydułtowach, przez Pszów, Wodzisław Śląski oraz gminy Godów i Mszana, do połączenia z realizowaną obwodnicą miasta Jastrzębie Zdrój.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla budowy Drogi Głównej Południowej.

Droga ma przebiegać z kierunku północno-zachodniego na południowy-wschód i prowadzić od istniejącej drogi wojewódzkiej DW 935 w Rydułtowach, przez Pszów, Wodzisław Śląski oraz gminy Godów i Mszana, do połączenia z realizowaną obwodnicą miasta Jastrzębie Zdrój.

Droga przebiegać będzie z dala od najbardziej zurbanizowanych obszarów miejscowości, omijając od zachodniej strony miasto Rydułtowy, od wschodniej strony miasto Pszów, od południowej strony miasto Wodzisław Śląski, od strony wschodniej gminę Godów i od południowej strony gminę Mszana.

Następnie droga włączać się będzie do drogi wojewódzkiej DW 933, w niewielkiej odległości od granic miasta Jastrzębie Zdrój. Projektowany odcinek drogi ma długość około 23 km i 4 pasy ruchu.

Na trasie obwodnicy planuje się budowę: ronda w Rydułtowach - na skrzyżowaniu z DW 935, wiaduktu nad skrzyżowaniem z ulicą Krzyżkowicką, węzła drogowego na granicy miasta Pszów - przy skrzyżowaniu z ulicą Traugutta, węzła drogowego przy skrzyżowaniu z ulicą Kraszewskiego, wiaduktu nad skrzyżowaniem z ulicą Śląską, mostu nad Potokiem Jedłownickim, węzła drogowego na granicy z miastem Wodzisław Śląski - przy skrzyżowaniu z ulicą Pszowską w ciągu DW923, wiaduktu nad skrzyżowaniem z ulicą Oraczy, węzła drogowego przy skrzyżowaniu z ulicami Młodzieżową i Olszyny, wiaduktu nad skrzyżowaniem z ulicą Czyżowską, wiaduktu nad skrzyżowaniem z ulicą Starowiejską, mostu nad rzeką Lesznicą, wiaduktu nad torami kolejowymi, węzła drogowego przy skrzyżowaniu z drogą krajową DK 78, ronda turbinowego na skrzyżowaniu z ulicą Turską i ulicą Czernieckiego, ronda turbinowego w gminie Godów - na skrzyżowaniu z ulicą 1 Maja, wiaduktu nad skrzyżowaniem z autostradą A1, węzła drogowego w miejscowości Skrzyszów, wiaduktu na granicy gminy Mszana - nad skrzyżowaniem z ulicą Mszańską, węzła drogowego przy skrzyżowaniu z ulicą Moszczyńską oraz ronda na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką DW 933 w Mszanie.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: pizzę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 kwietnia 202511:14

Potrącenie rowerzysty w Lubomi. Sprawą zajmie się sąd

Potrącenie rowerzysty w Lubomi. Sprawą zajmie się sąd - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 kwietnia około godziny 19.15 na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Korfantego w Lubomi. Udział w zdarzeniu brały dwa pojazdy: dacia oraz rower.

red.
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202510:45

Sprawca zaśmiecenia lasu odpowie przed sądem

Sprawca zaśmiecenia lasu odpowie przed sądem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Aktualności22 kwietnia 202509:45

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa ma nowy autobus

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa ma nowy autobus - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Nowy autobus wyjedzie wkrótce na ulice powiatu wodzisławskiego. Jest nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. To pierwszy autobus Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej, który posiada system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202510:55

Trwa gruntowna przebudowa ul. Mszańskiej w Skrzyszowie

Trwa gruntowna przebudowa ul. Mszańskiej w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Na terenie miejscowości Skrzyszów trwa gruntowna przebudowa ulicy Mszańskiej. Inwestycja ta stanowi kolejną modernizację drogi gminnej realizowaną w bieżącym roku przy wykorzystaniu środków zewnętrznych.

red., źródło: UG Godów
Reklama
Aktualności23 kwietnia 202511:15

Katowice - w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłego papieża Franciszka

Katowice - w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłego papieża Franciszka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej]
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.