Wiejska w Uchylsku do przebudowy

Dzisiaj (03.08) w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. podpisano umowę dotyczącą przebudowy ul. Wiejskiej w Uchylsku.
Wykonawcą została firma Auto-Trans Asfalty sp. z o.o. Zakres inwestycji obejmuje przebudowę drogi wraz z podbudową na odcinku ponad 600 m. Koszt zadania do 873 tys. zł, a termin jego realizacji – 3 miesiące.
Z uwagi na małą szerokość drogi planuje się prowadzenie prac przy całkowitym zamknięciu. Umowę w imieniu Powiatu podpisali: starosta Leszek Bizoń i wicestarosta Tadeusz Skatuła. W spotkaniu uczestniczył też wójt Gorzyc Daniel Jakubczyk. Gmina inwestycję bowiem współfinansuje.
– Bardzo się cieszę, że dzięki bardzo dobrej współpracy z Zarządem i panem starostą to zadanie zostanie zrealizowane. Praktycznie nie ma szans pozyskania jakiegokolwiek dofinansowania ze środków zewnętrznych na poprawę tej drogi. Nie jest ona też obciążona dużym ruchem samochodowym. Za to znajduje się w terenie o dużych walorach krajobrazowych, dlatego chętnie przemieszczają się po niej rowerzyści – podkreśla wójt Daniel Jakubczyk.
Wójt Gorzyc już też zapowiedział chęć kontynuowania współpracy z powiatem przy kolejnych inwestycjach drogowych na terenie gminy Gorzyce.
Komentarze (0)
Dodaj komentarz