Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności6 września 201209:05

Czyń Dobro otrzymało dotację

Czyń Dobro otrzymało dotację - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Stowarzyszenie Czyń Dobro na rzecz niepełnosprawnych uczniów i absolwentów szkół i placówek specjalnych w Wodzisławiu Śląskim otrzymało dotację w ramach konkursu Rozwijanie aktywności społecznej niepełnosprawnych dzieci i młodzieży w 2012 r ogłaszanego przez Fundację PZU. 

Kwota dotacji to 28120,00 zł. Partnerem w projekcie jest Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., na terenie którego odbywać się będą zajęcia.

Projekt „Dorastam, pomagam dorosnąć” skierowany jest do 40 osób niepełnosprawnych intelektualnie głównie w stopniu lekkim (będących uczniami lub absolwentami Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.) powyżej 13 roku życia mieszkających lub uczących się na terenie powiatu wodzisławskiego oraz ich rodzin (rodziców, dziadków, rodzeństwa lub osób bliskich).

Jego celem jest wsparcie zorganizowanej opieki nad niepełnosprawną młodzieżą powiatu wodzisławskiego w zakresie szeroko pojętej edukacji seksualnej oraz zwiększenie samodzielności i akceptowanej aktywności społecznej osób niepełnosprawnych poprzez propagowanie wśród nich edukacji seksualnej, wyposażenie młodzieży w wiadomości i umiejętności nt. dojrzewania oraz ról społecznych, praw i obowiązków związanych z kobiecością i męskością. Młodzież weźmie udział w warsztatach psychoedukacyjnych prowadzonych przez edukatora seksualnego oraz w wyjeździe na integracyjną wycieczkę do parku linowego w Ustroniu. Z kolei dla rodziców przewidziano:
- warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez edukatora seksualnego,
- wykład i warsztaty prowadzone przez psychologa „Super Nianię” Dorotę Zawadzką,
- warsztaty psychoedukacyjne prowadzone przez lekarza i specjalistę medycyny chińskiej,
- wykład i warsztaty prowadzone przez dziennikarkę telewizyjną, autorkę programu „Wiem, co jem”, Katarzynę Bosacką. Z całości powstanie film, dokumentujący realizację projektu.

Osoby chętne do wzięcia udziału w warsztatach z Dorotą Zawadzką, które odbędą się 18 września o godz. 16:00 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., przy ul. Kopernika 71, lub z Katarzyną Bosacką, które odbędzie się trzy dni później, tj. 21 września (także o godz. 16:00 w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl., przy ul. Kopernika 71) proszone są o telefoniczne zgłoszenie uczestnictwa pod nr 511058613 do 14 września 2012 r. (piątek). Udział w obu spotkaniu jest bezpłatny.

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Dodaj komentarz

Autor: Gość (Aby podpisać komentarz swoim nickiem musisz się zalogować)
Portal naszraciborz.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom,
niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.
Pozostało (1000) znaków do wykorzystania
Aby potwierdzić, że jesteś człowiekiem kliknij: kanapkę
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności10 kwietnia 202511:27

Groźne zdarzenie na Łużyckiej. Jedna osoba w szpitalu

Groźne zdarzenie na Łużyckiej. Jedna osoba w szpitalu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. KPP Wodzisław Śląski, FB/Wodzisław Śląski i okolice-Informacje drogowe 24H
Reklama
Kultura i Edukacja10 kwietnia 202512:20

Kreatywność nie zna granic. Za nami IX Wodzisławski Festiwal Kreatywności [FOTO]

Kreatywność nie zna granic. Za nami IX Wodzisławski Festiwal Kreatywności [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Po raz dziewiąty wodzisławscy uczniowie szkół podstawowych i grup przedszkolnych zachwycili swoimi talentami i zaimponowali pomysłowością. Za nami inspirujący IX Wodzisławski Festiwal Kreatywności, który odbył się w dniach 8-9 kwietnia, a wczoraj miał swój wielki finał w Wodzisławskim Centrum Kultury.

UM Wodzisław Śląski, fot. Dorota Piecha
Aktualności11 kwietnia 202513:27

Wodzisławski Mistrz Kuchni jest kobietą

Wodzisławski Mistrz Kuchni jest kobietą - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Aktualności10 kwietnia 202511:06

Spotkanie dwóch powiatów

Spotkanie dwóch powiatów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202513:34

Policjanci na Dniu Otwartym wodzisławskiego Ekonomika

Policjanci na Dniu Otwartym wodzisławskiego Ekonomika - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202513:01

Fakty kontra dezinformacja. Młodzież na tropie prawdy

Fakty kontra dezinformacja. Młodzież na tropie prawdy - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Aktualności11 kwietnia 202512:56

Święto Konstytucji 3 Maja. Weź udział w obchodach

Święto Konstytucji 3 Maja. Weź udział w obchodach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Dorota Piecha/UM Wodzisław Śl.
Aktualności11 kwietnia 202513:21

Trwa remont ul. Lucjana Mendego w Wodzisławiu Śląskim

Trwa remont ul. Lucjana Mendego w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. UM Wodzisław Śląski
Sport11 kwietnia 202511:45

Weekendowy Niezbędnik Kibica

Weekendowy Niezbędnik Kibica - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Przed nami kolejny weekend pełen sportowych emocji. Zagrają piłkarze od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. O awans do II ligi w turnieju półfinałowym powalczą z kolei siatkarze Górnik Radlin. Sprawdź, z kim zagra drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.