Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności16 lutego 202306:20

Magia karnawału, czyli 20. Bal Maskowy osób z niepełnosprawnościami [FOTO]

Magia karnawału, czyli 20. Bal Maskowy osób z niepełnosprawnościami [FOTO] - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Po raz dwudziesty Powiatowy Ośrodek Wsparcia "Perła" oraz WTZ św. Hiacynta i Franciszka Caritas Archidiecezji Katowickiej zorganizowali wspólnie w powiecie wodzisławskim Bal Maskowy dla osób z niepełnosprawnościami. Podczas jubileuszowej edycji wydarzenia bawiło się 130 uczestników.

Większość z nich stanowiły osoby, które na co dzień uczęszczają na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Połomi, Gorzycach i Wodzisławiu Śląskim. Nie zabrakło też podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Wodzisławiu Śląskim i w Gorzycach oraz Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Perła”. Wśród gości byli również uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Jastrzębiu-Zdroju.

- Od 20 lat tworzymy wydarzenie, na które osoby z niepełnosprawnościami czekają właściwie cały rok. To dla nich ogromne przeżycie i tygodnie przygotowań. To także walka o tytuł króla i królowej balu. Staramy się o to, aby dostarczać im okazji do integracji i wspólnej zabawy – mówiła Karolina Końka, dyrektor wodzisławskiej „Perły”.

W tym roku bal maskowy odbył się w Gościńcu Wodzisławskim. Wraz z dźwiękami muzyki sala balowa zapełniła się tańczącymi w barwnych strojach uczestnikami. Bal rozpoczęło uroczyste odtańczenie poloneza z udziałem m.in. starosty wodzisławskiego Leszka Bizonia oraz przewodniczącego Rady Powiatu, Adama Krzyżaka. Podczas imprezy odbywały się liczne konkursy z nagrodami. Tradycyjnie, jak co roku, każdy uczestnik mógł się wykazać pomysłem na oryginalne przebranie, a najlepsze kostiumy zostały nagrodzone. Wybrano także króla i królową balu. W wydarzeniu nie zabrakło przedstawicieli powiatu. W jubileuszowej edycji balu uczestniczyli starosta wodzisławski Leszek Bizoń, przewodniczący Rady Powiatu Adam Krzyżak oraz radne powiatowe: Izabela Tomiczek i Joanna Rduch-Kaszuba-przewodnicząca Powiatowej Społecznej Rady ds. Osób Niepełnosprawnych.

- Wiem, jak ważne dla podopiecznych naszych powiatowych WTZ-ów, DPS-ów czy Ośrodka „Perła” są takie wydarzenia, jak dzisiejszy bal. Ale nie tylko. Z równie wielką radością osoby z niepełnosprawnościami przyjeżdżają na nasz Powiatowy Blues czy Olimpiadę Osób Niepełnosprawnych. Każde z tych wydarzeń co roku przyciąga kilkaset osób. Osób o wyjątkowych potrzebach. Cieszę się, że praktycznie co roku, mogę wspólnie nimi w tych wydarzeniach uczestniczyć – mówił Leszek Bizoń, starosta wodzisławski.

Trwający kilka godzin bal był okazją do dobrej zabawy oraz spędzenia czasu wspólnie z kolegami z innych ośrodków. Zabawa karnawałowa upłynęła w pozytywnej atmosferze i przyniosła wszystkim uczestnikom wiele radości.

Autor: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (0)

Komentarze pod tym artykułem zostały zablokowane.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Kultura i Edukacja28 kwietnia 202511:11

Ku pamięci Wandy Bukowskiej. Koncert ZPiT Vladislavia

Ku pamięci Wandy Bukowskiej. Koncert ZPiT Vladislavia - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
WCK, fot. materiały archiwalne
Kultura i Edukacja28 kwietnia 202512:59

Powiatowe Targi Edukacyjne. Szkoły zaprezentowały swoją ofertę [FOTO i WIDEO]

Powiatowe Targi Edukacyjne. Szkoły zaprezentowały swoją ofertę [FOTO i WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Kilkanaście stanowisk prezentujących to, co w powiatowych szkołach najlepsze, tłumy odwiedzających, pokazy taneczne, artystyczne, kulinarne, a nawet motoryzacyjne - tak w skrócie prezentowały się tegoroczne Powiatowe Targi Edukacyjne, które w tym roku zorganizowano pod hasłem "Edu Level Up".

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.