Zgłaszająca doceniła empatię interweniujących policjantów i złożyła podziękowania
Na skrzynkę Komendanta Powiatowego Policji w Wodzisławiu Śląskim wpłynęło podziękowanie dla st. sierż. Marcina Kubali i sierż. sztab. Radosława Sosny. Gorzyccy policjanci interweniowali wobec młodego mężczyzny w kryzysie emocjonalnym. Zgłaszająca interwencję kobieta zauważyła oraz doceniła empatię i właściwe podejście mundurowych. Publikujemy treść tych podziękowań.
Szanowny Panie Komendancie, pragnę złożyć na Pana ręce podziękowania dla dwóch funkcjonariuszy policji, a mianowicie dla Pana starszego sierżanta Marcina Kubali oraz funkcjonariusza policji, który pełnił z nim w dniu wczorajszym, to jest 3 września 2024 r. służbę w miejscowości Gorzyce w powiecie wodzisławskim, w województwie śląskim. Dnia 3 września 2024 roku około godziny 18.30 przejeżdżając przez miejscowość Gorzyczki i kierując się w stronę Gorzyc powiat wodzisławski, województwo śląskie, zauważyłam młodego człowieka na poboczu drogi, którego zachowanie mnie zaniepokoiło – po zatrzymaniu się i rozmowie z tym człowiekiem, powzięłam informację, że potrzebuje on pomocy, ponieważ chce się targnąć na swoje życie – taki otrzymałam komunikat. Skontaktowałam się ze służbami celem uzyskania pomocy w zaistniałej sytuacji – i patrol policji pojawił się niezwłocznie.
Na miejsce zdarzenia przybyli funkcjonariusze, którzy wykazali się ogromnym zaangażowaniem i skuteczną reakcją na zaistniałą sytuację. Podjęli szybką interwencję w stosunku do tego młodego człowieka, okazując niezbędną pomoc, jednocześnie pozwalając temu człowiekowi zachować godność i odzyskać spokój, okazali mocno psychologiczne podejście. Starszy sierżant Marcin Kubala wykazał się postawą godną naśladowania nie tylko z uwagi na fakt, że przebywał na służbie, jego podejście do człowieka po drugiej stronie, który był mocno straumatyzowany i okazane wsparcie emocjonalne, może być przedłożone jako przykład wsparcia, jakiego należałoby sobie udzielić w sytuacjach kryzysowych.
Nierzadko służba w strukturach Policji wymaga od funkcjonariuszy ogromu zaangażowania czy okazania profesjonalizmu przy zachowaniu empatii, wymaga również wysokiej sprawności fizycznej i umysłowej oraz wielu predyspozycji osobowościowych, a także dysponowania profesjonalną wiedzą i odbyciem niezbędnych szkoleń. Nierzadko niesie ze sobą wiele trudów, o których my, obywatele mamy znikome pojęcie. I za to pragnę podziękować – gdyby nie skuteczna interwencja tych funkcjonariuszy, zdarzenie mogłoby mieć inny przebieg.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany