Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności8 listopada 202412:18

Dzień coraz krótszy, dlatego pamiętajmy, aby być widocznym

Dzień coraz krótszy, dlatego pamiętajmy, aby być widocznym - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Powiat:

Za oknem widać pogarszające się warunki atmosferyczne, wcześnie zapadający zmrok, mżawka i mgła powodują słabszą widoczność na drodze. Warto w tym czasie zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo i zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Upewnijmy się, że nasze dzieci również mają odblaski, zanim wyruszą do szkoły.

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami prawa o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są zobowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Poza obszarem zabudowanym z reguły drogi nie posiadają wydzielonych chodników i mogą być słabo doświetlone, a piesi nie są wystarczająco widoczni dla kierujących pojazdami. Kierujący rowerami z kolei muszą używać świateł z przodu i z tyłu jednośladu od zmierzchu do świtu. Obowiązek ten dotyczy zarówno obszarów zabudowanych jak i niezabudowanych.

Wodzisławscy policjanci zachęcają do korzystania z odblasków zawsze, gdy zrobi się szaro i pochmurno. Odblask sprawia, że nawet przy złej pogodzie, jesteśmy widoczni z odległości około 150 metrów. Kierowca ma wówczas czas, by móc zareagować na naszą obecność. Mały odblaskowy element ma ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa.

Przypominamy, że element odblaskowy powinien być umieszczony w takim miejscu, by znalazł się w polu działania świateł samochodowych i był zauważalny dla kierujących nadjeżdżających z obu kierunków (z tyłu i z przodu). Wtedy na pewno będzie bezpieczniej! Warto zadbać o swoje bezpieczeństwo i dać się kierowcy zauważyć.

Autor: KPP Wodzisław Śląski, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności23 kwietnia 202511:14

Potrącenie rowerzysty w Lubomi. Sprawą zajmie się sąd

Potrącenie rowerzysty w Lubomi. Sprawą zajmie się sąd - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Do zdarzenia doszło we wtorek, 22 kwietnia około godziny 19.15 na skrzyżowaniu ulic Asnyka i Korfantego w Lubomi. Udział w zdarzeniu brały dwa pojazdy: dacia oraz rower.

red.
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202510:45

Sprawca zaśmiecenia lasu odpowie przed sądem

Sprawca zaśmiecenia lasu odpowie przed sądem - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202510:11

W czwartek kolejna sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego

W czwartek kolejna sesja Rady Powiatu Wodzisławskiego - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności23 kwietnia 202522:37

VW wjechał w tył fiata w Mszanie

VW wjechał w tył fiata w Mszanie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., źródło: KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności22 kwietnia 202509:45

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa ma nowy autobus

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa ma nowy autobus - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

Nowy autobus wyjedzie wkrótce na ulice powiatu wodzisławskiego. Jest nowoczesny, dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. To pierwszy autobus Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej, który posiada system dynamicznej informacji pasażerskiej.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Aktualności23 kwietnia 202511:04

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Wodzisławiu Śląskim

Rozbudowa kanalizacji sanitarnej w Wodzisławiu Śląskim - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Biuro Komunikacji Społecznej
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności23 kwietnia 202511:15

Katowice - w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłego papieża Franciszka

Katowice - w czwartek o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłego papieża Franciszka - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
mat.prasowy / Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej]
Aktualności22 kwietnia 202510:55

Trwa gruntowna przebudowa ul. Mszańskiej w Skrzyszowie

Trwa gruntowna przebudowa ul. Mszańskiej w Skrzyszowie - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Godów:

Na terenie miejscowości Skrzyszów trwa gruntowna przebudowa ulicy Mszańskiej. Inwestycja ta stanowi kolejną modernizację drogi gminnej realizowaną w bieżącym roku przy wykorzystaniu środków zewnętrznych.

red., źródło: UG Godów
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202516:58

Narada koordynacyjna w sprawie prognozowanych nawalnych opadów

Narada koordynacyjna w sprawie prognozowanych nawalnych opadów - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Śląski Urząd Wojewódzki w Katowicach
Reklama
Aktualności24 kwietnia 202511:12

To już pewne! W Powiecie Wodzisławskim powstanie trzecie Branżowe Centrum Umiejętności [WIDEO]

To już pewne! W Powiecie Wodzisławskim powstanie trzecie Branżowe Centrum Umiejętności [WIDEO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Powiat:

W środę, 23 kwietnia w wodzisławskim starostwie podpisana została umowa partnerska pomiędzy Powiatem Wodzisławskim a Polską Izbą Motoryzacji. Celem jest realizacja projektu „Branżowe Centrum Umiejętności w Dziedzinie Diagnostyka i Naprawa Pojazdów w Pszowie”, które będzie funkcjonować przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Pszowie. Inicjatywa realizowana jest w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.