Reklama

Najnowsze wiadomości

Aktualności5 marca 202515:30

Ferie pełne marzeń - Akcja Zima 2025 w WCK

Ferie pełne marzeń - Akcja Zima 2025 w WCK - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Reklama
Wodzisław Śląski:

Ferie zimowe pod hasłem „Magiczna zima z Panem Kleksem” już za nami. Wodzisławskie Centrum Kultury zorganizowało kreatywne i edukacyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży, podczas których odbyły się warsztaty tematyczne nawiązujące do filmu „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”. Dzięki różnorodności tematów uczestnicy mieli okazję łączyć edukację i świetną zabawę.

Akcję rozpoczęły zajęcia dla maluchów prowadzone przez Ciocię Klocię - „Sensoryczna przygoda w Akademii Pana Kleksa”. Warsztaty miały na celu rozwijanie zmysłów u najmłodszych poprzez różne zabawy sensoryczne. „Eliksiry Pana Kleksa” - kolejna propozycja warsztatów, tym razem perfumeryjnych, podczas których uczestnicy tworzyli swoje unikalne zapachy i odkrywali tajniki perfumerii, ucząc się łączenia różnych aromatów. Podczas zajęć plastycznych „Mechaniczny ptak” dzieci rozwijały zdolności manualne i kreatywność, tworząc ptaki z różnych materiałów plastycznych. W zajęciach pt. „Podróż w bajkową chmurę” uczestnicy odbyli niezwykłą podróż do świata chmur, ucząc się o zjawiskach atmosferycznych oraz poszerzali swoją wyobraźnię poprzez sensoryczne zabawy. W ramach akcji odbył się Kolorowy bal Pana Kleksa, w trakcie którego dzieci brały udział w różnorodnych konkursach i zabawach z Ciocią Klocią. Na zakończenie odbyły się warsztaty pt. „Kalejdoskop marzeń - tworzenie optycznych iluzji” oraz „Magiczne Maszyny Pana Kleksa - które miały charakter kreatywno-edukacyjny, sprzyjając rozwijaniu wyobraźni.

W Kinie Pegaz odbywały się projekcje kinowe, specjalnie dla najmłodszych. Wśród wyświetlanych filmów znalazły się takie tytuły jak: „Basia. Radzę sobie!”, „Flow”, „Paddington w Peru”, „Kleks i wynalazek Filipa Golarza”, „Bambi. Opowieść leśna”, „Looney Tunes: Porky i Daffy ratują świat”, „Delfinek i ja” oraz „Pies na medal”. Łączna frekwencja uczestników projekcji filmowych wyniosła ponad 1470 osób, co świadczy o ogromnym zainteresowaniu wyświetlaną przez WCK ofertą filmową. Program „Akcja Zima 2025” połączył elementy zabawy i edukacji, tworząc wyjątkową atmosferę zimowej magii w Wodzisławiu Śląskim. Warsztaty i projekcje filmowe pozwoliły dzieciom na twórczy relaks, ale również przeżywanie przygód wraz z bohaterami z filmów i literatury. Była to świetna okazja, aby dzieci mogły rozwijać kreatywność, poznawać nowe umiejętności i wspólnie bawić się w gronie rówieśników.

Z całej oferty Akcji Zima z WCK skorzystało łącznie ponad 1600 osób.

Autor: WCK / fot. Agnieszka Kozielska, redakcja@naszwodzislaw.com

Bądź na bieżąco z nowymi wiadomościami. Obserwuj portal naszwodzislaw.com w Google News.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Tagi:

Komentarze (0)

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Reklama
Reklama

Najczęściej czytane artykuły

Aktualności13 kwietnia 202519:57

Tragedia w Krzyżkowicach. Pięć osób zginęło w płomieniach! [FOTO]

Tragedia w Krzyżkowicach. Pięć osób zginęło w płomieniach! [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

AKTUALIZACJA. W niedzielny wieczór, 13 kwietnia, w miejscowości Krzyżkowice doszło do dramatycznego pożaru budynku mieszkalnego przy ulicy Lubomskiej. Ogień wybuchł tuż przed godziną 19 i w bardzo krótkim czasie objął niemal cały dom. Jak się okazuje, życie w pożarze straciło pięć osób.

red., fot. asp. Mateusz Kaczmarek, st. ogn. Marcin Herok
Aktualności14 kwietnia 202510:48

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego pożaru w Krzyżkowicach

Policja wyjaśnia okoliczności tragicznego pożaru w Krzyżkowicach - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Pszów:

W wyniku tragicznego pożaru budynku mieszkalnego w Pszowie życie straciło pięć osób. Jako pierwsi na miejscu pojawili się dzielnicowi, którzy ewakuowali mieszkańców objętego ogniem budynku. Czynności na miejscu nadzorował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach, insp. Jacek Stelmach. Przyczyny tragedii wyjaśni śledztwo prowadzone pod nadzorem prokuratury.

KPP Wodzisław Śląski
Reklama
Aktualności13 kwietnia 202519:40

Potrącenie w Wodzisławiu Śląskim. Po rannego 14-latka przyleciał śmigłowiec LPR

Potrącenie w Wodzisławiu Śląskim. Po rannego 14-latka przyleciał śmigłowiec LPR - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Wodzisław Śląski:

W niedzielne popołudnie, 13 kwietnia, na ulicy Wiejskiej w Wodzisławiu Śląskim doszło do poważnego wypadku z udziałem nieletniego rowerzysty. Około godziny 16 służby ratunkowe zostały wezwane na miejsce zdarzenia, gdzie 14-letni chłopiec został potrącony przez samochód osobowy marki Volkswagen.

red., fot. KPP Wodzisław Śląski
Sport13 kwietnia 202508:43

Silesia Lubomia nie zwalnia tempa! Emocjonujące derby z Unią Racibórz zakończone kolejnym zwycięstwem [FOTO]

Silesia Lubomia nie zwalnia tempa! Emocjonujące derby z Unią Racibórz zakończone kolejnym zwycięstwem [FOTO] - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Lubomia:

Passa Silesii Lubomia trwa w najlepsze. W sobotę, 12 kwietnia, podopieczni Bartłomieja Sochy rozegrali wyjazdowe derby w Raciborzu, mierząc się z miejscową Unią. Spotkanie dostarczyło kibicom wielu emocji, zwrotów akcji i pięciu bramek, a jego końcowy rezultat tylko potwierdził znakomitą formę zespołu z Lubomi.

(greh)
Reklama
Sport14 kwietnia 202511:54

Sportowe podsumowanie weekendu

Sportowe podsumowanie weekendu - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
Region:

Runda wiosenna na piłkarskich boiskach weszła już na właściwe tory. W miniony weekend rozegrano kolejne spotkania od II ligi do C klasy Podokręgów Racibórz i Rybnik. Sprawdź, jak poradziła sobie drużyna, której kibicujesz.

(greh)
Reklama
Aktualności14 kwietnia 202513:35

2 maja wodzisławski magistrat będzie nieczynny

2 maja wodzisławski magistrat będzie nieczynny - Serwis informacyjny z Raciborza - naszraciborz.pl
0
red., fot. Natalia Maciejek/UM
Reklama
Reklama
© 2025 Studio Margomedia Sp. z o.o.