Bezpieczny cyklista. Podsumowanie policyjnych działań

Wodzisławska drogówka przeprowadziła wczoraj (23.04.) kolejne działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Mundurowi sprawdzali, czy rowerzyści poruszają się zgodnie z przepisami, a także wyposażenie i stan techniczny ich jednośladów. Policjanci informowali też o konsekwencjach i zagrożeniach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu oraz zachęcali do korzystania z kasku ochronnego podczas jazdy rowerem.
We wczorajszych działaniach prowadzonych w godzinach 6-22 wzięli udział policjanci wodzisławskiej drogówki. Celem działań jest przypomnienie miłośnikom jednośladów o podstawowych zasadach korzystania z rowerów, obowiązkowym wyposażeniu i właściwym stanie technicznym, jak również zwrócenie uwagi poruszającym się samochodami o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości podczas przejeżdżania przez przejazdy rowerowe.
Mundurowi informowali też rowerzystów o konsekwencjach i zagrożeniach związanych z jazdą pod wpływem alkoholu, skupili się także na zachęcaniu cyklistów do korzystania z kasków ochronnych, który nie jest wymagany prawem, jednak prawidłowo założony, w sytuacji zdarzenia drogowego może zminimalizować powagę obrażeń głowy, a nawet uratować życie.
W trakcie wczorajszej akcji policjanci ujawnili 40 wykroczeń. Dwóch wykroczeń dopuścili się rowerzyści, z których jeden wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością, wsiadając na rower po wcześniejszym piciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u tego 60-letniego mężczyzny ponad 1,3 promila. Został on ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych.
38 wykroczeń dopuścili się kierujący pojazdami mechanicznymi. 30 kierujących ukarano mandatami, policjanci skierowali jeden wniosek o ukaranie do sądu, 7 kierujących pouczyli.
Policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie na drodze i wzajemny szacunek. Pamiętajmy, że na drodze jest miejsce dla każdego. Wspólnie dbajmy, aby na naszych drogach było bezpiecznie.
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany