Karol Mental z Mirażu zdobył brąz

Karol Mental z Mirażu zdobył brąz - Serwis informacyjny z Wodzisławia Śląskiego - naszwodzislaw.com
0
Wodzisław Śląski:

Ostatni wyjazd na Mistrzostwach Świata Modern i Jazz Dance do Mikołajek okazał się wyjątkowo udany dla Karola Mentala. Tancerz Mirażu wystąpił z choreografią “Mackie Majcher”. Po podliczeniu punktów jury przyznało zawodnikowi III miejsce w kategorii jazz.

Od wielu lat grupa Miraż jest jedną z najlepszych formacji tanecznych w Europie i na świecie. Dowodzą tego liczne medale zdobywane przez tancerzy na tudrniejach o randze światowej, europejskiej czy krajowej. Ostatni wyjazd na Mistrzostwach Świata Modern i Jazz Dance do Mikołajek okazał się wyjątkowo udany dla Karola Mentala.

Podobnie jak w kwietniu w Serbii, kiedy zdobył tytuł mistrza Europy, Karol wystąpił z choreografią “Mackie Majcher”. Tancerz zajął III miejsce w kategorii jazz. - Konkurencja była ogromna. Do rywalizacji dołączyli nawet Japończycy. Nie mam złudzeń, że poprzeczka z roku na rok ustawiona jest coraz wyżej, dlatego sukces Karola jest szczególny – mówi kierownik Mirażu Ryszard Kozłowski.

Karol Mental zaczął tańczyć gdy miał 5 lat. Dziś ma 11. - Już jako dziecko był muzykalny. Wydawało mi się, że ma poczucie rytmu, więc zaprowadziłam go na casting. Tak dostał się do Mirażu i tańczy już 6 lat – mówi mama Karola, Alicja Mental. Mieszkają w Rybniku, a o zespole z Wodzisławia dowiedzieli się od sąsiadki, która w Mirażu już tańczyła. Karolowi imponowała na tyle, że kazał sobie kupować bilety na jubileuszowe koncerty Mirażu. I tak długo podglądał i podziwiał starszą koleżankę, że aż sam zaczął tańczyć. Obecnie trenuje trzy razy w tygodniu, a przed mistrzostwami nawet 4-5 razy. Trening trwa każdorazowo 3 godziny.

Mistrzostwa Świata Modern i Jazz Dance były szczęśliwe także dla innych tancerzy. W kategorii Dance Week solo show kobiet Jagoda Bojarczuk z układem “My Romeo” zajęła 4 miejsce. Duet jazzowy Aneta Ferens i Aleksandra Skrobacz z choreografia “Hot jazz” też były czwarte. W tej samej kategorii wystąpiły Żaneta Zdańska i Klaudia Szulik. W ukladzie „Cabaret” wytańczyły 13 miejsce.

Mini formacja z „Szaloną miłością” w kategorii jazz juniorzy zajęła wysoką 5 pozycję.
Solistki w kategorii modern dzieci również nieźle sobie poradziły. Izabela Rosmus wytańczyła “Tęczą” dziesiąte miejsce a Nel Broda w układzie “Księżycowa rzeka” była 8.

W kategorii juniorzy duet modern Martyna Musiolik i Sonia Froncek w “Adagio” zajął 20 miejsce. Formacja modern z “Killing me softly...” była 8 a mini formacja modern z układem “Burza” zajęła 10 miejsce.

Wśród dorosłych w kategorii solo jazz kobiet Adrianna Sosna zajęła 12 miejsce. Tańczyła układ “All night".